VLetenky

Chicago s Austrian Airlines od 434 EUR

Illinois
Fotogenická panoráma v centre amerického Chicaga (foto: werner22brigitte/Pixabay/CC0)

Návštevu Chicaga v štáte Illinois (i jeho širšieho okolia) možno uskutočniť aj pri využití priamych letov spoločnosti Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky do Chicaga sa dajú kúpiť za 434 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-17.03.2016 a 04.04.-22.05.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. od konca októbra 2015 do konca mája 2016 s výnimkou blackoutov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 27. októbra s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 6. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 434 EUR (27.10.-06.11.2015)
Viedeň – Chicago za 446 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Viedeň – Chicago za 452 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Chiacgo za 457 EUR (rezervácia v SJ)

Chicago

Pôsobivé Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás očakáva vo famóznej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, ak preferujete blues a jazz, tak ste na tom správnom mieste. Skúste legendárny House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého snáď budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý zápas NBA v podaní miestnych Bulls či duel NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste pohodové pláže na brehoch príjemného Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím si vychutnáte ako na dlani zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb Štátov.

Low costová doprava (nielen) po regióne

Skoro do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku impresívneho Chicaga v štáte Illinois za vcelku rozumné dukáty docestujete s nízkonákladovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí aj na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť už za 1 USD.

0