VLetenky

Chicago s Austrian Airlines od 400 EUR

Illinois
Večerná panoráma Chicaga z John Hancock Center (foto: Kunal Mukherjee/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu Chicaga majú možnosť vyraziť i v priebehu letných (či zimných) prázdnin aj cestovatelia z východného Slovenska s Austrian Airlines (a United Airlines) zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Chicago (v štáte Illinois) sa predávajú za 400 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 16. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od začiatku apríla 2016 do začiatku februára 2017 (vrátane obdobia letných a zimných prázdnin).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 8. júla s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 22. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Chicago za 400 EUR (08.07.-22.07.2016 / manuálne zadanie)
Košice – Chicago za 414 EUR (rezervácia na webe dopravcu / priamy odkaz)
Košice – Chiacgo za 414 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)
Košice – Chicago za 11330 CZK (rezervácia v ČJ / priamy odkaz)

Chicago

Impresívne Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás čaká v znamenitej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, ak obľubujete blues a jazz, tak ste na tom správnom mieste. Skúste preslávený House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého azda budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý duel NBA v podaní miestnych Bulls či zápas NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste príjemné pláže na brehoch pohodového Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím si vychutnáte ako na dlani zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb Štátov.

Nízkonákladová doprava (nielen) po regióne

Takmer do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku pôsobivého Chicaga v štáte Illinois za celkom rozumný peniaz doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí i na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť už za 1 USD.

0