VLetenky

Chicago s Air France od 379 EUR

Illinois
Sugestívna večerná panoráma Chicaga z Hancock Center (foto: Jamie McCaffrey/Flickr/CC BY 2.0)

Návštevu Chicaga v štáte Illinois (aj jeho širšieho okolia) možno zrealizovať aj pri využití tarifu koncernu Air France-KLM v spolupráci s partnermi z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického veľkomesta pod názvom Chicago sa dajú kúpiť za 379 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 12. januára do 9. marca 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 25. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. s odletmi v uvedenej dobe v priebehu prvého kvartálu roku 2016).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. marca s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 8. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 379 EUR (01.03.-08.03.2016)
Viedeň – Chicago za 398 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Chicago za 402 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Chicago za 10785 CZK (rezervácia v ČJ)

Chicago

Impresívne Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás čaká v znamenitej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, pokiaľ preferujete blues a jazz, tak ste na tom správnom mieste. Skúste preslávený House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého azda budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý duel NBA v podaní miestnych Bulls či zápas NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste príjemné pláže na brehoch pohodového Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím si vychutnáte ako na dlani zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších budov Štátov.

Nízkonákladová doprava (nielen) po regióne

Takmer do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku pôsobivého Chicaga v štáte Illinois za celkom rozumný peniaz doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí i na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť už za 1 USD.

0