VLetenky

Chicago s Air Berlin od 435 EUR

Illinois
Gigantická chicagská mestská aglomerácia z vtáčej perspetívy (foto: Ron Reiring/Flickr/CC BY 2.0)

Na prehliadku Chicaga v štáte Illinois (i jeho širšieho okolia) možno vyraziť (v chladnejšom čase) pri využití ponuky spoločnosti Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického Chicaga kúpite za 435 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 11. januára do 28. februára 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 26. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 15. januára s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 22. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 435 EUR (15.01.-22.01.2016)
Viedeň – Chicago za 444 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Chicago za 460 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Chicago 12354 CZK (rezervácia v ČJ)

Chicago

Pôsobivé Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás očakáva vo famóznej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, ak máte radi blues a jazz, tak ste na tom správnom mieste. Skúste legendárny House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého snáď budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý zápas NBA v podaní miestnych Bulls či duel NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste pohodové pláže na brehoch príjemného Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím si vychutnáte ako na dlani zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb USA.

Low costová (nielen) po regióne

Skoro do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku impresívneho Chicaga v štáte Illinois za vcelku rozumnú sumu docestujete s nízkonákladovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí aj na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť už za 1 USD.

0