VLetenky

Chicago s Air Berlin od 429 EUR

Chicago Skyline
Grandiózna panoráma Chicaga z “outer harbor” (foto: Daniel Dionne/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Návštevu amerického Chicaga v štáte Illinois (a jeho širokého okolia) možno uskutočniť pri využití ponuky spoločnosti Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Chicaga sa predávajú za 429 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 5. januára do 15. marca 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu do 25. marca 2015 a predaj do 14. decembra. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v relatívne dobrom množstve (s odletmi) počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. v priebehu prvého kvartálu roku 2015).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 7. marca (sobota) s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 14. marca 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 429 EUR (07.03.-14.03.2015)
Viedeň – Chicago za 445 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Chicago za 12426 CZK (rezervácia v ČJ)

Chicago

Pôsobivé Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás čaká v znamenitej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, že máte radi blues a jazz, tak ste na tom správnom mieste. Skúste preslávený House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého azda budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať vzrušujúci duel NBA v podaní miestnych Bulls či zápas NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste príjemné pláže na brehoch pohodového Michiganského jazera. Excelentný výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím si vychutnáte ako na dlani zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), v súčasnosti najvyššej stavby USA.

Nízkonákladová doprava (nielen) po regióne

Skoro do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických z veľmi impresívneho Chicaga v štáte Illinois za celkom rozumný peniaz doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí aj na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť už za 1 USD.

0