VLetenky

Chicago s Air Berlin od 393 EUR

Illinois
Obrovitá chicagská mestská aglomerácia z vtáčej perspektívy (foto: Eric Kilby/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na prehliadku Chicaga v štáte Illinois (aj jeho širšieho okolia) máte možnosť zavítať (v chladnejšom období) pri využití ponuky spoločnosti Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Chicaga (v regióne Great Lakes) kúpite za 393 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 4. januára do 15. marca 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 27. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 15. januára s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 22. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 393 EUR (15.01.-22.01.2016)
Viedeň – Chicago za 398 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Chicago za 414 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Chicago 11120 CZK (rezervácia v ČJ)

Chicago

Impresívne Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás čaká v znamenitej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, ak máte radi blues a jazz, tak budete na tom správnom mieste. Skúste preslávený House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého azda budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý duel NBA v podaní miestnych Bulls či duel NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste príjemné pláže na brehoch pohodového Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím ako na dlani si vychutnáte zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb USA.

Nízkonákladová (nielen) po regióne

Takmer do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku pôsobivého Chicaga v štáte Illinois za celkom rozumný peniaz doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí i na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť už za 1 USD.

0