VLetenky

Chicago s Air Berlin od 349 EUR

Chicago Skyline
Sugestívna večerná panoráma amerického veľkomesta Chicago (foto: Unsplash/Pixabay/CC0)

Na návštevu Chicaga v štáte Illinois (aj jeho širšieho okolia) možno zavítať (v chladnejšom čase) pri využití ponuky spoločnosti Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Chicaga (v regióne Great Lakes) sa dajú kúpiť za 349 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 15. januára do 31. marca 2017, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 8. januára do 18:00.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od polovice januára do konca marca 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. marca s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 8. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 349 EUR (01.03.-08.03.2017)
Viedeň – Chicago za 368 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Chicago

Impresívne Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás čaká v znamenitej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, ak máte radi blues a jazz, tak budete na tom správnom mieste. Skúste preslávený House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého azda budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý duel NBA v podaní miestnych Bulls či zápas NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch objavte príjemné pláže na brehoch pohodového Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím ako na dlani si dožičte zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb USA.

Nízkonákladová doprava (nielen) po regióne

Takmer do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku pôsobivého Chicaga v štáte Illinois za celkom rozumnú sumu doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí i na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť už za 1 USD.

0