VLetenky

Chicago s Air Berlin od 320 EUR

John Hancock Observatory
Sugestívna večerná panoráma Chicaga z John Hancock Center (foto: Allen McGregor/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu Chicaga v štáte Illinois (i jeho širšieho okolia) možno zamieriť (v chladnejšom období) vďaka ponuke spoločnosti Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Chicaga (v regióne Great Lakes) sú v predaji za 320 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu pri uplatnení kupónu “DEZEMBERFLUG15” umožňujúceho zľavu 15 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 335 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 7. decembra (do 23:59).

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky (v kombinácii s aplikovaným promokódom) stanovujú odlety v období od 20. januára do 10. marca 2017, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 7. decembra (do 23:59 – s promokódom), resp. do 19. decembra (za základnú cenu – alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Zľavový kupón (“DEZEMBERFLUG15”) sa zadáva v priebehu rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. s odletom od polovice januára do polky marca 2017).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. marca s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 8. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 320 EUR (01.03.-08.03.2017 s promokódom / 335 EUR pred zľavou)

Chicago

Pôsobivé Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás očakáva vo famóznej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, ak obľubujete blues a jazz, tak budete na tom správnom mieste. Skúste legendárny House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého snáď budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý zápas NBA v podaní miestnych Bulls či duel NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch objavte pohodové pláže na brehoch príjemného Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím ako na dlani si doprajte zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb USA.

Nízkonákladová doprava (nielen) po regióne

Skoro do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku impresívneho Chicaga v štáte Illinois za vcelku rozumný peniaz docestujete s nízkonákladovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí aj na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť už za 1 USD.

0