VLetenky

Cesta okolo sveta od 434 EUR

Marina Bay Sands
Neuveriteľná “skyline” večerného Singapuru z Marina Bay Sands (foto: Allie_Caulfield/Flickr)

Počas malej (ale nemenej atraktívnej) cesty okolo sveta máte príležitosť spoznať nielen excelentnú oblasť ázijskej Indočíny (Singapur s okolím) či slnečnú americkú Kaliforniu (a západ USA).

“Round The World” itineráre možno podniknúť mnohými rôznymi spôsobmi. V tomto prípade cestujeme z Európy do Ázie smerom na východ klasickými aerolíniami, pričom transázijskú partiu zaistí Alitalia (v spolupráci s partnerskými spoločnosťami). Transpacifický sektor z juhovýchodnej Ázie do Spojených štátov amerických sa bude odohrávať palube aliančného partnera z leteckej aliancie Sky Team Delta Air Lines. Prelet z USA do Európy zabezpečí letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle.

Celkový itinerár (dve letenky):
Miláno – Singapur (stop) – Los Angeles s Alitalia/Delta Air Lines za 252 EUR (29.03.-11.04.2015)
Los Angeles – Kodaň za 182 EUR s Norwegian Air Shuttle (29.04.2015)

Rount The World

Z Európy do Singapuru a ďalej do Kalifornie s Alitaliou/Delta Air lines za 252 EUR

Základnú kostru celého itinerára (a zároveň jeho prvú letenku) bude tvoriť open-jaw let s letecými spoločnosťami Alitalia (AZ)/Delta Air Lines (DL) v cene 252 EUR na trase z Milána do Singapuru s neskorším pokračovaním do kalifornského Los Angeles.

Ako príklad rezervácie letenky nech poslúži odlet z Milána (MXP) do Singapuru (SIN) dňa 29. marca s pokračovaním zo Singapuru (SIN) do Los Angeles (LAX) dňa 11. apríla 2015.

RTW

Rezervácia letenky:
Miláno – Singapur (stop) – Los Angeles za 252 EUR (29.03.-11.04.2015 / s AZ/DL)
Miláno – Singapur (stop) – Los Angeles za 258 EUR (rezervácia v SJ)
Miláno – Singapur (stop) – Los Angeles za 7138 CZK (rezervácia v ČJ)

Z Kalifornie do Európy s Norwegian Air Shuttle za 182 EUR

Druhú letenku itinerára bude tvoriť jednosmerný let z kalifornského Los Angeles do dánskej Kodane pod taktovkou leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle v cene 182 EUR.

Príklad rezervácie jednosmernej letenky nech bude napr. odlet z Los Angeles (LAX) dňa 29. apríla s príletom do Kodane (CPH) o deň neskôr, t.j. dňa 30. apríla 2015.

LAX-CPH

Rezervácia letenky:
Los Angeles – Kodaň za 182 EUR (29.04.2015 / s Norwegian Air Shuttle)
Los Angeles – Kodaň za 193 EUR (rezervácia v SJ)
Los Angeles – Kodaň za 5188 CZK (rezervácia v ČJ)

Positioning flights po Európe

Letecký prískok do Milána

Nízkonákladové spojenie našich končín s Milánom zabezpečujú hlavne ultra LCC Ryanair a Wizz Air – z letísk v Bratislave, v Budapešti, v Katoviciach, v Krakove a v Prahe. S Ryanair-om na letisko Miláno-Bergamo docestujete z Bratislavy, z maďarskej Budapešti a z poľského Krakova.

Priamo na najväčší milánsky letecký prístav Milan-Malpensa Airport doputujete s Wizz Air-om z Budapešti. Vzhľadom na dostatočne silnú konkurenciu existujú obyčajne najlepšie frekvencie leteckých spojení (aj najnižšie ceny leteniek) z maďarskej Budapešti (väčšinu dní v týždni dva spoje denne). Ďalšou existujúcou variantou môže byť Easy Jet z Prahy.

Doprava z/do Kodane

Nízkonákladové letecké priblíženie do dánskeho Billundu sa dá uskutočniť Ryanair-om na linke z Budapešti. Do Kodane doputujete za vcelku priaznivú sumu s Norwegian Air Shuttle z Budapešti a z Krakova, alebo s Niki/Air Berlin či prípadne s Austrian Airlines z Viedne. Hodiť sa môžu al tey so spolčnosťou Wizz Air do neďalekého švédskeho Malmö (z Budapešti a z Katovíc).

Cesta okolo sveta s Aljaškou od 651 EUR

V cene 651 EUR možno pri mierne pozmenenom trasovaní navštíviť popri juhovýchodnej Ázii aj americkú Aljašku, pričom prvá časť itinerára za 314 EUR (s Európy do Spojených štátov so stopom v Singapure) bude opäť v réžii leteckej aliancie Sky Team (spoločností Alitalia/AZ a Delta Air Lines/DL) a druhá partia za 337 EUR, t.j. jednosmerný prelet z aljašského Anchorage do Európy bude realizovaný na krídlach nemeckej aerolínie Condor Airlines alias Condor Flugdienst (DE).

Celkový itinerár (dve letenky):
Miláno – Singapur (stop) – Anchorage za 314 EUR (30.04.-12.05.2015 / s AZ/DL)
Miláno – Singapur (stop) – Anchorage za 318 EUR (30.04.-12.05.2015 / s AZ/DL)

Anchorage – Frankfurt za 337 EUR (19.05.2015 / s DE)

Letecké priblíženie z/do Frankfurtu

Letecké dopravu do Frankfurtu máte možnosť uskutočniť s Wizz Air, ktorý ponúka lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc). Ďalšou alternatívou ostáva letecká spoločnosť Niki/Air Berlin na trase z viedenského leteckého prístavu priamo do Frankfurtu.

0