VLetenky

Centrálna kanadská Britská Kolumbia s WestJet od 494 EUR

British Columbia
Scenérie Highway 16 medzi Terrace a Prince Rupert (foto: Dave Bezaire/Flickr/CC BY-SA 2.0)

V rámci využitia tarifu z dielne leteckej spoločnosti WestJet vzhliadnete (v priebehu jari) nielen centrálnu časť západokanadskej provincie British Columbia (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do centrálnej partie kanadskej provincie Britská Kolumbia (do mesta Terrace) sa dajú kúpiť za 494 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do britského Londýna.

Tarifné podmienky určujú cesty v období od 6. mája do 10. augusta 2016 a predaj do 13. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas mája 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do centrálnej Britskej Kolumbie nech poslúži odlet z Dublinu (DUB) dňa 10. mája s návratom z Terrace (YXT) do Londýna (LON) dňa 24. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Dublin – Terrace – Londýn za 494 EUR (10.05.-24.05.2016)
Dublin – Terrace – Londýn za 524 EUR (rezervácia v NJ)

Dublin – Terrace – Londýn za 520 EUR (rezervácia v SJ)
Dublin – Terrace – Londýn za 13867 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin máte šancu vo všeobecnosti zrealizovať priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o niečo ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom priblížení do Londýna možno profitovať z jeho výbornej dostupnosti z nášho regiónu. Na londýnske letisko Luton doputujete za rozumnú sumu z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, zatiaľ čo Wizz Air prevádzkuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, núka takisto Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske nízkonákladové letisko Stansted doputujete Ryanair-om z Bratislavy a v podstate i zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport obsluhuje letecké linky opäť (za trochu vyššiu cenu) britská aerolínia Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Centrálna Britská Kolumbia

Pôvabné kanadské mesto Terrace (67 m) Vás očakáva v centrálnej oblasti provincie British Columbia, viac ako 1000 km severne od miestneho ekonomického centra Vancouver a necelých 150 km na východ od pacifického prístavu Prince Rupert (nachádzajúceho sa v neveľkej vzdialenosti od hranice s americkou Aljaškou). Pôsobivý výhľad na Terrace si vychutnáte z masívu Mount Thornhill (1332 m).

Skvelá železnica Jasper–Prince Rupert Train

Rozhodne si nenechajte ujsť jazdu 1160 km dlhou scénickou železnicou pod názvom “Jasper–Prince Rupert Train” (v minulosti The Skeena), ktorá spája pobrežie Pacifiku (Prince Rupert) v Britskej Kolumbii s populárnym Jasper (v blízkosti rovnomenného populárneho národného parku) v susednej Alberte. Na svojom 1007. km (číslované od Jasperu) prechádza aj cez Terrace.

0