VLetenky

Centrálna Aljaška s Air France od 690 EUR

Alaska
Muldrow Glacier, Denali NPS (foto: Denali National Park and Preserve/Tim Rains /Flickr/CC BY 2.0)

Atmosféru strednej Aljašky máte možnosť nasať s tarifom leteckej spoločnosti Air France v spolupráci s partnermi z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do aljašského Fairbanks sa predávajú za 690 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 21.08.-16.12.2022 a 01.01.-31.03.2023, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2022 do februára 2023.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. septembra s návratom z amerického Fairbanks (FAI) dňa 4. októbra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Fairbanks za 690 EUR (20.09.-04.10.2022)

VIE-FAI
Viedeň, Rakúsko – Fairbanks, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Aljaška

Fantastická Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a súčasne najriedkejšie osídleného štátu USA. Famózne 300-tisícové Anchorage Vás čaká v jej južnej partii. Za návštevu určite stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” úžasný národný park Denali National Park s najvyšším vrchom Severnej Ameriky – pôsobivým Mount McKinley (6196 m), čo sa dá podniknúť aj železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Ak sa vyberiete opačným (t.j. južným) smerom, docestujete k skvelému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími alternatívami pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0