VLetenky

Centrálna Aljaška s Air France od 583 EUR

Alaska
Denali National Park and Preserve (foto: Carol M. Highsmith/Wikimedia Commons/CC0)

Atmosféru strednej Aljašky máte šancu zažiť s tarifom spoločnosti Air France-KLM v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do aljašského Fairbanks sa predávajú za 583 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 26. apríla 2022 do 28. februára 2023, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2022 do februára 2023.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. septembra s návratom z amerického Fairbanks (FAI) dňa 28. septembra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Fairbanks za 583 EUR (14.09.-28.09.2022)

VIE-FAI
Viedeň, Rakúsko – Fairbanks, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Aljaška

Fascinujúca Aljaška – 49. hviezdička na vlajke Spojených štátov, má status najrozľahlejšieho a zároveň najriedkejšie osídleného štátu USA. Znamenité 300-tisícové Anchorage Vás očakáva v jej južnej časti. Za návštevu istotne stojí (na miestne pomery) “neveľmi vzdialený” skvelý národný park Denali National Park s najvyšším vrcholom Severnej Ameriky – impresívnym Mount McKinley (6196 m), čo možno podniknúť aj železnicou Alaska Railroad na trase Anchorage – Denali – Fairbanks.

Ak sa vydáte opačným (t.j. južným) smerom, doputujete k úžasnému národnému parku Kenai Fjords (aljašská železnička do Sewardu). Ďalšími variantmi pozemnej (verejnej) dopravy z týchto miest bude buď pokračovanie loďou Alaska Marine Highway na západ cez Kodiak Island popri Aljašskom polostrove až do Dutch Harbor (na ostrove Unalaska v súostroví Aleuty), alebo menej dobrodružná cesta na juh popri západnom pobreží smerom do hlavného mesta Aljašky Juneau.

0