VLetenky

Cayman Brac (Kajmanské ostrovy) s British Airways od 591 EUR

Cayman Brac
Scenérie Karibiku na tropickom ostrove Cayman Brac (foto: Lee Shoal/Flickr/CC BY 2.0)

Na karibský ostrov Cayman Brac (Kajmany) máte príležitosť zamieriť pri využití tarifu leteckej spoločnosti British Airways (Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Cayman Brac (Kajmanské ostrovy) sa dajú kúpiť za 591 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. septembra do 18. októbra 2020, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 5. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas septembra 2020.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 4. septembra s návratom z Cayman Brac (CYB) do Viedne (VIE) dňa 18. septembra 2020.

Rezervácie letenky:
Praha – Cayman Brac – Viedeň za 591 EUR (04.09.-18.09.2020)

PRG-CY-VIE
Praha – Cayman Brac (Kajmany) – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kajmanské ostrovy

Príťažlivé Kajmany, britské zámorské územie v Karibskom mori, nájdete v súostroví Veľké Antily zhruba 400 km južne od Kuby a asi 500 km na západ (resp. na severozápad) od Jamajky. Súostrovie vytvárajú tri hlavné ostrovy – pôvabný Grand Cayman a dva menšie ostrovčeky Little Cayman a Cayman Brac (pravidelnú leteckú dopravu medzi nimi zabezpečujú spoločnosti Cayman Airways a Island Air).

Od Španielska k Veľkej Británii

Región s najvyššou životnou úrovňou v Karibiku “objavil” janovský moreplavec v službách španielskej koruny Krištof Kolumbus v roku 1503 počas svojej štvrtej a poslednej výpravy do Nového sveta. Neskôr sa tento nádherný kút sveta stal teritóriom Spojeného kráľovstva, na čom sa nič nezmenilo ani po získaní nezávislosti od “susednej” Jamajky (do roku 1962 spolu v Colony of Jamaica).

Grand Cayman

Výborný George Town, administratívne centrum Kajmanov, Vás čaká v juhozápadnej časti ostrova Grand Cayman. V neveľkej vzdialenosti od mesta sa nachádza aj hlavná dopravná spojnica s okolitým svetom, medzinárodné letisko Owen Roberts Intl Airport (GCM). K miestnym pozoruhodnostiam sa radia očarujúce piesočnaté pláže – k najobľúbenejším z nich patrí famózna Seven Mile Beach, situovaná niekoľko km na sever od George Town (a orientovaná západným smerom).

Populárne cestovateľské ciele

Priezračná voda, farebný svet koralov a vraky mnohých potopených plavidiel poskytujú vynikajúce podmienky pre vášnivých objavovateľov fantastických krás neskutočného podmorského sveta v oblasti Grand Cayman a Cayman Brac. Nenechajte si istotne ujsť pohodovú prehliadku lokality s príznačným názvom Hell (nejasný zdroj tohto názvu) s prapodivnými vápencovými formáciami, ktorú by v tomto prekrásnom karibskom raji pravdepodobne nikto neočakával.

0

Add a Comment