VLetenky

Casablanca s Lufthansou od 201 EUR

Casablanca
Nesmierne fotogenická “Veľká mešita” v marockej Casablance (foto: stratageme2015/Pixabay/CC0)

Na výlet do lákavého severoafrického Maroka možno zavítať na krídlach spoločnosti Lufthansa zo Star Alliance (s odletom z Viedne i ďalších stredoeurópskych leteckých prístavov).

Spiatočné letenky do marockého veľkomesta Casablanca sú v predaji za 201 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Za podobnú sumu sa dá letieť aj z Budapešti, z Prahy či z Krakova.

Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. októbra 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od konca marca do konca júna 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. marca s návratom z marockej Casablancy (CMN) dňa 9. marca 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Casablanca za 201 EUR (02.03.-09.03.2016)
Viedeň – Casablanca za 219 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Casablanca za 222 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Casablanca za 6143 CZK (rezervácia v ČJ)

Maroko

Pulzujúca Casablanca a pútavý marocký sever

Znamenitá Casablanca Vás čaká pri príjemnom pobreží majestátneho Atlantického oceánu. Ak sa vydáte smerom na sever či na západ, skúste toto rušné marocké veľkomesto spojiť z Fezom alebo trochu vzdialenejším Tangerom či Nadorom už na brehoch Stredozemného mora. K vskutku atraktívnym sa radí najmä trasa do Fezu, jedného z najzachovalejším miest arabského sveta, kde Vás po ceste očakáva príťažlivé Meknès s veľmi pôvabnou medinou.

Centrálne a južné oblasti Maroka

V prípade dostatočných časových možností pripojte i nemenej vábivú južnú časť tejto krajiny na severe čierneho svetadielu. Istotne neobíďte pôsobivý miliónový Marrákeš, situovaný v juhozápadnej partii Maroka, v blízkosti úpätia masívneho pohoria Atlas. Toto tretie najväčšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže pre priaznivcov hôr a pešej turistiky poslúžiť ako začiatočný východiskový bod na zdolanie najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m). Asi 300 km juhozápadne od Marrákešu nájdete Agadir, preslávený svojimi prekrásnymi plážami. Dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú možnosť pokračovať do tajuplnej Západnej Sahary.

0