VLetenky

Casablanca s Alitaliou od 208 EUR

Casablanca
Pohľad z “Veľkej mešity” v Casablance na morské pobrežie (foto: Torrenegra/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet do pútavého severoafrického Maroka máte príležitosť podniknúť na palube spoločnosti Alitalia z leteckej aliancie Sky Team (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky do moderného marockého veľkomesta Casablanca sú v predaji za 207 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky určujú cesty v období od 22. septembra 2015 do 23. marca 2016 (s výnimkou blackoutu 22.12.2015-07.01.2016), min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v priebehu novembra 2015 a v čase od začiatku januára do polovice marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 8. novembra (nedeľa) s návratom z marockej Casablancy (CMN) dňa 14. novembra 2015 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Praha – Casablanca za 208 EUR (08.11.-14.11.2015)
Praha – Casablanca za 212 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Casablanca za 223 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Casablanca za 5937 CZK (rezervácia v ČJ)

Maroko

Rušná Casablanca a lákavý marocký sever

Famózna Casablanca Vás očakáva pri pohodovom pobreží impozantného Atlantického oceánu. Pokiaľ sa sa vyberiete smerom na sever či na západ, skúste toto pulzujúce marocké veľkomesto spojiť z Fezom alebo trošku vzdialenejším Tangerom či Nadorom už na brehoch Stredozemného mora. K vskutku lákavým sa zaraďuje hlavne trasa do Fezu, jedného z najzachovalejším miest arabského sveta, kde Vás po ceste čaká pôvabné Meknès s veľmi príťažlivou medinou.

Centrálne a južné oblasti Maroka

V prípade dostatočných časových možností pripojte aj nemenej vábivú južnú partiu tejto krajiny na severe čierneho kontinentu. Určite nevynechajte impresívny miliónový Marrákeš, položený v juhozápadnej časti Maroka, v blízkosti úpätia masívneho pohoria Atlas. Toto tretie najväčšie marocké sídlo (po Casablance a Rabate) môže pre fanúšikov hôr a pešej turistiky poslúžiť ako začiatočný východiskový bod na pokorenie najvyššej hory Maroka Jebel Toubkal (4167 m). Asi 300 km juhozápadne od Marrákešu nájdete Agadir, preslávený svojimi nádhernými plážami. Dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú šancu pokračovať do mysterióznej Západnej Sahary.

0