VLetenky

Calgary s Westjet od 278 EUR

Banff National Park
Lake Moraine v národnom parku Banff N.P. (foto: Florian Fuchs/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

S lákavým tarifom leteckej spoločnosti WestJet si máte možnosť vychutnať jarný výlet do provincie Alberta v juhozápadnej Kanade (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do západokanadského mesta Calgary v Alberte sa predávajú za 278 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do škótskeho Glasgowa.

Tarifné podmienky určujú cesty v čase 06.05.-27.05.2016 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Alberty môže byť odlet z Dublinu (DUB) dňa 9. mája s návratom z Calgary (YYC) do Glasgowa (GLA) dňa 22. mája 2016.

Rezervácia Letenky:
Dublin – Calgary – Glasgow za 278 EUR (09.05.-22.05.2016)
Dublin – Calgary – Glasgow za 298 EUR (rezervácia v SJ)
Dublin – Calgary – Glasgow za 8060 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin možno vo všeobecnosti zrealizovať priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o čosi ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecké priblíženie z/do Škótska

Pri leteckom prískoku z/do Glasgowa sa dajú využiť priame lety spoločnosti Wizz Air z Budapešti alebo z Katovíc, resp. linku konkurenčnej nízkonákladovky Ryanair z Bratislavy do (neďalekého) Edinburghu.

Alberta a širšie okolie Calgary

V provincii Alberta v juhozápadnej partii Kanady si určite nenechajte ujsť návštevu skvelej kanadskej časti impozantného masívu Skalnatých hôr, resp. pohoria Kordillery/Andy (tiahnúcim sa od Aljašky na juh naprieč celou Severnou a Južnou Amerikou).

Určite neobíďte fascinujúce horské scenérie pravdepodobne najpôvabnejšej oblasti Rocky Mountains, neskutočne fotogenického Banff National Park, situovaného v širšom okolí impresívneho Calgary – pulzujúcej metropoly provincie Alberta. O čosi ďalej smerom na sever natrafíte na nemenej príťažlivý, najrozľahlejší kanadský park v geniálnej horskej reťazi “Rockies” s názvom Jasper National Park.

0