VLetenky

Bulharsko s Wizz Air za 69 EUR

Zlaté piesky
Malebné prímorské Zlaté Piesky (foto: Clément Dominik/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0 DE)

Na návštevu letovísk v oblasti Zlaté Piesky (a v okolí) aj v priebehu letných prázdnin sa snaží podnietiť letecká spoločnosť Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do bulharského mesta Varny sú v predaji za 21980 HUF (alebo v prepočte cca 69 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 16180 HUF (asi 51 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku augusta do polovice septembra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Bulharska nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 7. augusta (nedeľa) s návratom z Varny (VAR) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 14. augusta 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Varna za 21980 HUF bez WDC / 16180 bez WDC (07.08.-14.08.2016 / manuálne zadanie)

Varna a Zlaté piesky

Impresívna 330-tisícová Varna – tretie najľudnatejšie bulharské sídlo, oplýva vcelku atraktívnym okolím. V rámci širšieho mikroregiónu najviac upútajú pravdepodobne predovšetkým nesmierne populárne Zlaté Piesky. Samotná Varna sa môže pochváliť pomerne bohatou históriou, kedy sa v tejto oblasti postupne objavili (a vystriedali) nielen Tráci, Gréci, Rimania či Turci.

Niečo aj pre milovníkov histórie

Zrejme najdôležitejšou pamiatkou z dávnych dôb budú Thermae, svojho času štvrté najväčšie rímske kúpele v Európe. Nevynechajte príťažlivý park “Morska Gradina” (dielo autorov záhradnej výzdoby viedenského Schönbrunnu i Belvederu) – čaká Vás tu open-air (divadelná) aréna, Aquarium, Delfinárium, Planetárium, zoologická záhrada, prírodovedné múzeum a ďalšie zaujímavosti.

Nielen skvelé plážové panorámy

Zo širšieho okolia Varny neobíďte pôvabný zámok Euxinograd, položený približne 8 km severne od centra mesta. Smerom na severovýchod (vo vzdialenosti 17 km) od Varny sa rozprestiera (na ploche 13 štvorcových kilometrov) národný park Zlaté Piesky s rovnomenným prímorským letoviskom. Prakticky celý pás pobrežia v tejto časti Bulharska sa môže popýšiť prekrásnymi piesočnatými plážami. Na nemenej pôsobivé (a o niečo kľudnejšie) plážové scenérie naďabíte v regióne na juh od Varny.

0