VLetenky

Bulharsko s Wizz Air od 80 EUR

Slnečné pobrežie
Historické mesto Sozopol na čiernomorskom pobreží (foto: Stanislav Trifonov/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu bulharských prímorských letovísk na populárnom Slnečnom pobreží na konci sezóny sa snaží podnietiť letecká spoločnosť Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do obľúbeného bulharského čiernomorského mesta Burgas možno kúpiť za 24980 HUF (alebo v prepočte cca 80 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 19180 HUF (asi 62 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na začiatku septembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Bulharska môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 5. septembra (sobota) s návratom z Burgasu (BOJ) dňa 8. septembra 2015 (utorok).

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Burgas za 24980 HUF bez WDC / 19180 HUF s WDC (05.09.-08.09.2015)

Burgas a širšie okolie

S ubytovaním v príjemnom Burgase a v atraktívnych okolitých letoviskách ako Pomorie, Nesebar, Primorsko, Slnečné pobrežie (Sunny Beach) si netreba robiť príliš starosti – ceny hotelov začínajú nad hranicou 10 EUR (a ešte ekonomickejšie Vás vyjde prenocovanie v guesthousoch či v rodinných penziónoch). Pokiaľ Vás náhodou pohodové plážové leňošenie či vodné športy pri skvelom Čiernom mori po dlhšom čase omrzia, skúste sa vydať spoznávať zákutia tureckého Istanbulu – jediného svetového veľkomesta situovaného na dvoch kontinentu (vzdialeného od Burgasu okolo 200 km).

0