VLetenky

Bulharsko s Wizz Air od 78 EUR

Slnečné pobrežie
Idylické bulharské Slnečné pobrežie (foto: Aliman5040/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.5)

K návšteve bulharských prímorských letovísk na obľúbenom Slnečnom pobreží na konci letnej sezóny sa snaží nalákať letecká spoločnosť Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do populárneho bulharského čiernomorského mesta Burgas sa dajú kúpiť za 23980 HUF (alebo v prepočte cca 78 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 17780 HUF (asi 58 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na konci augusta/začiatku septembra 2015.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky do Bulharska nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 27. augusta s návratom z Burgasu (BOJ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 3. septembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Burgas za 23980 HUF bez WDC / 17780 HUF s WDC (27.08.-03.09.2015)

Burgas a širšie okolie

S ubytovaním v pohodovom Burgase a v pútavých okolitých letoviskách ako Pomorie, Nesebar, Primorsko, Slnečné pobrežie (Sunny Beach) si netreba robiť ťažkú hlavu – ceny hotelov začínajú nad hranicou 10 EUR (a ešte ekonomickejšie Vás vyjde prenocovanie v guesthousoch či rodinných penziónoch). Ak Vás náhodou príjemné plážové leňošenie či vodné športy pri úžasnom Čiernom mori po dlhšom čase omrzia, skúste sa vybrať spoznávať zákutia tureckého Istanbulu – jediného svetového veľkomesta položeného na dvoch svetadieloch (vzdialeného od Burgasu okolo 200 km).

0