VLetenky

Bulharsko s Wizz Air od 74 EUR

Nesebar
Historické mesto Nesebar na čiernomorskom pobreží (foto: Sergey Galyonkin/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu bulharských prímorských letovísk na obľúbenom Slnečnom pobreží na konci sezóny sa snaží podnietiť letecká spoločnosť Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do obľúbeného bulharského čiernomorského mesta Burgas sú v predaji za 23384 HUF (alebo v prepočte cca 74 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 18744 HUF (asi 60 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v prvej polovici septembra 2016 (s predajom do 6. januára).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Bulharska môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. septembra s návratom z Burgasu (BOJ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 13. septembra 2016.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Burgas za 23384 HUF bez WDC / 18744 HUF s WDC (06.09.-13.09.2016)

Burgas a širšie okolie

S ubytovaním v pohodovom Burgase a v lákavých okolitých letoviskách ako Pomorie, Nesebar, Primorsko, Slnečné pobrežie (Sunny Beach) si netreba robiť príliš starosti – ceny hotelov začínajú nad hranicou 10 EUR (a ešte ekonomickejšie Vás vyjde prenocovanie v guesthousoch či v rodinných penziónoch). Ak Vás náhodou príjemné plážové leňošenie či vodné športy pri úžasnom Čiernom mori po dlhšom čase omrzia, skúste sa vybrať spoznávať zákutia tureckého Istanbulu – jediného svetového veľkomesta položeného na dvoch svetadieloch (vzdialeného od Burgasu okolo 200 km).

0