VLetenky

Bulharsko s Wizz Air od 57 EUR

Zlaté piesky
Malebné prímorské scenérie v širšom okolí Zlatých Pieskov (foto: JuergenPM/Pixabay/CC0)

Na návštevu letovísk v oblasti Zlaté Piesky (a v okolí) v závere letnej cestovateľskej sezóny sa snaží podnietiť letecká spoločnosť Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do bulharského mesta Varna kúpite za 17980 HUF (alebo v prepočte cca 57 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 12180 HUF (asi 39 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť tarifu resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetlkým s odletom na konci augusta / návratom na začiatku septembra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Bulharska nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 24. augusta s návratom z Varny (VAR) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 7. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Varna za 17980 HUF bez WDC / 12180 bez WDC (24.08.-07.09.2016 / manuálne zadanie)

Varna a Zlaté piesky

Pôsobivá 330-tisícová Varna – tretie najľudnatejšie bulharské sídlo, oplýva celkom lákavým okolím. V rámci širšieho mikroregiónu najviac upútajú zrejme najmä nesmierne obľúbené Zlaté Piesky. Samotná Varna sa môže popýšiť relatívne bohatou históriou, kedy sa v tejto oblasti postupne objavili (i vystriedali) nielen Tráci, Gréci, Rimania či Turci.

Niečo aj pre milovníkov histórie

Pravdepodobne najvýznamnejšou pamiatkou z dávnych dôb budú Thermae, svojho času štvrté najväčšie rímske kúpele v Európe. Neobíďte pôvabný park “Morska Gradina” (dielo autorov záhradnej výzdoby viedenského Schönbrunnu i Belvederu) – očakáva Vás tu open-air (divadelná) aréna, Aquarium, Delfinárium, Planetárium, zoologická záhrada, prírodovedné múzeum a ďalšie špeciality.

Nielen úžasné plážové scenérie

Zo širšieho okolia Varny nevynechajte príťažlivý zámok Euxinograd, situovaný zhruba 8 km severne od centra mesta. Smerom na severovýchod (vo vzdialenosti 17 km) od Varny sa rozkladá (na ploche 13 štvorcových kilometrov) národný park Zlaté Piesky s rovnomenným prímorským letoviskom. V podstate celý pás pobrežia v tejto časti Bulharska sa môže pochváliť nádhernými piesočnatými plážami. Na nemenej atraktívne (a o čosi kľudnejšie) plážové panorámy natrafíte v regióne na juh od Varny.

0