VLetenky

Bulharsko s Wizz Air od 48 EUR

Zlaté piesky
Pláž Kara Dere zatiaľ odoláva masovému turizmu (foto: Philippe Le Moine/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu letovísk v oblasti Zlaté Piesky (a v okolí) v závere hlavnej cestovateľskej sezóny sa snaží podnietiť letecká spoločnosť Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do bulharského mesta Varna sa predávajú za 14980 HUF (alebo v prepočte cca 48 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 8180 HUF (asi 26 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu septembra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Bulharska nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 14. septembra (streda) s návratom z Varny (VAR) dňa 18. septembra 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Varna za 14980 HUF bez WDC / 8180 bez WDC (14.09.-18.09.2016 / manuálne zadanie)

Varna a Zlaté piesky

Príťažlivá 330-tisícová Varna – tretie najľudnatejšie bulharské sídlo, oplýva vcelku lákavým okolím. V rámci širšieho mikroregiónu najviac upútajú zrejme hlavne nesmierne populárne Zlaté Piesky. Samotná Varna sa môže pochváliť pomerne bohatou históriou, kedy sa v tejto oblasti postupne objavili (aj vystriedali) nielen Tráci, Gréci, Rimania či Turci.

Niečo i pre milovníkov histórie

Zrejme najdôležitejšou pamiatkou z dávnych dôb budú Thermae, svojho času štvrté najväčšie rímske kúpele v Európe. Nevynechajte príťažlivý park “Morska Gradina” (dielo autorov záhradnej výzdoby viedenského Schönbrunnu i Belvederu) – čaká Vás tu open-air (divadelná) aréna, Aquarium, Delfinárium, Planetárium, zoologická záhrada, prírodovedné múzeum a ďalšie pozoruhodnosti.

Nielen skvelé plážové panorámy

Zo širšieho okolia Varny neobíďte pôvabný zámok Euxinograd, položený približne 8 km severne od centra mesta. Smerom na severovýchod (vo vzdialenosti 17 km) od Varny sa rozprestiera (na ploche 13 štvorcových kilometrov) národný park Zlaté Piesky s rovnomenným prímorským letoviskom. Prakticky celý pás pobrežia v tejto časti Bulharska sa môže popýšiť prekrásnymi piesočnatými plážami. Na nemenej atraktívne (a o niečo pokojnejšie) plážové scenérie narazíte v regióne na juh od Varny.

0