VLetenky

Bulharsko s TUI od 61 EUR

Kara Dere
Pláž Kara Dere odoláva masovému turizmu (foto: Svilen Enev/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na návštevu letovísk v oblasti Zlaté Piesky (a v okolí) na začiatku hlavnej cestovateľskej sezóny sa snaží podnietiť last minute ponuka charterových leteniek TUI/Enter Air (s odletom z Katovíc).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Bulharska sú k dispozícii za 259 PLN (cca 61 EUR) s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 25. júna (nedeľa) a návratom z Varny (VAR) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 9. júla 2017 (nedeľa) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Varna za 259 PLN (25.06.-09.07.2017)

Varna a Zlaté piesky

Pôvabná 330-tisícová Varna – tretie najľudnatejšie bulharské sídlo, oplýva celkom lákavým okolím. V rámci širšieho mikroregiónu najviac upútajú pravdepodobne najmä obľúbené Zlaté Piesky. Samotná Varna sa môže popýšiť relatívne bohatou históriou, kedy sa v tejto oblasti postupne objavili (i vystriedali) nielen Tráci, Gréci, Rimania či Turci.

Niečo aj pre milovníkov histórie

Zrejme najvýznamnejšou pamiatkou z dávnych dôb budú Thermae, svojho času štvrté najväčšie rímske kúpele v Európe. Neobíďte pôvabný park “Morska Gradina” (dielo autorov záhradnej výzdoby viedenského Schönbrunnu i Belvederu) – očakáva Vás tu open-air (divadelná) aréna, Aquarium, Delfinárium, Planetárium, zoologická záhrada, prírodovedné múzeum a ďalšie špeciality.

Nielen úžasné plážové scenérie

Zo širšieho okolia Varny nevynechajte príťažlivý zámok Euxinograd, situovaný zhruba 8 km severne od centra mesta. Smerom na severovýchod (vo vzdialenosti 17 km) od Varny sa rozkladá (na ploche 13 štvorcových kilometrov) národný park Zlaté Piesky s rovnomenným prímorským letoviskom. V podstate celý pás pobrežia v tejto partii Bulharska sa môže pochváliť nádhernými piesočnatými plážami. Na nemenej atraktívne (a o čosi kľadnejšie) plážové scenérie natrafíte v regióne na juh od Varny.

0