VLetenky

Bulharsko s Bulgarian Air Charter od 74 EUR

Kara Dere
Pláž Kara Dere bez stôp masovému turizmu (foto: Svilen Enev/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na návštevu (nielen) bulharských prímorských letovísk máte príležitosť využiť last minute ponuku charterových leteniek na krídlach spoločnosti Bulgarian Air Charter (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Bulharska sú k dispozícii za 74 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 8. augusta s návratom z bulharskej Varny (VAR) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 22. augusta 2017 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky (za 89 EUR) môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. augusta a návrat z bulharského Burgasu o 7 dní neskôr, t.j. dňa 15. augusta 2017.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Varna za 74 EUR (08.08.-22.08.2017)
Viedeň – Burgas za 89 EUR (08.08.-15.08.2017)

Varna a Zlaté piesky

Príťažlivá 330-tisícová Varna – tretie najľudnatejšie bulharské sídlo, oplýva vcelku pútavým okolím. V rámci širšieho mikroregiónu najviac prilákajú zrejme hlavne populárne Zlaté Piesky. Samotná Varna sa môže pochváliť pomerne bohatou históriou, kedy sa v tejto oblasti postupne objavili (aj vystriedali) nielen Tráci, Gréci, Rimania či Turci.

Niečo i pre milovníkov histórie

Pravdepodobne najdôležitejšou pamiatkou z dávnych dôb budú Thermae, svojho času štvrté najväčšie rímske kúpele v Európe. Nevynechajte príťažlivý park “Morska Gradina” (dielo autorov záhradnej výzdoby viedenského Schönbrunnu aj Belvederu) – čaká Vás tu open-air (divadelná) aréna, Aquarium, Delfinárium, Planetárium, zoologická záhrada, prírodovedné múzeum a ďalšie pozoruhodnosti.

Nielen skvelé plážové scenérie

Zo širšieho okolia Varny neobíďte pôvabný zámok Euxinograd, položený približne 8 km severne od centra mesta. Smerom na severovýchod (vo vzdialenosti 17 km) od Varny sa rozprestiera (na ploche 13 štvorcových kilometrov) národný park Zlaté Piesky s rovnomenným prímorským letoviskom. Prakticky celý pás pobrežia v tejto časti Bulharska sa môže popýšiť prekrásnymi piesočnatými plážami. Na nemenej atraktívne (a o niečo pokojnejšie) plážové scenérie naďabíte v regióne na juh od Varny.

Burgas a širšie okolie

S ubytovaním v príjemnom Burgase a v okolitých letoviskách ako Pomorie, Nesebar, Primorsko, Slnečné pobrežie (Sunny Beach) si nemusíte robiť starosti – ceny hotelov začínajú nad hranicou 10 EUR (a ešte ekonomickejšie vyjde nocľah v guesthousoch či rodinných penziónoch).

Pokiaľ Vás náhodou príjemné plážové leňošenie či vodné športy pri úžasnom Čiernom mori po dlhšom čase omrzia, skúste sa vydať spoznávať zákutia tureckého Istanbulu – jediného svetového veľkomesta položeného na dvoch kontinentoch (vzdialeného od Burgasu okolo 200 km).

0