VLetenky

Britský Birmingham s Ryanair od 20 EUR

Mercure The Shakespeare Hotel
Nezameniteľný historický Stratford-upon-Avon (foto: Rept0n1x/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen na výlet za nákupmi, poznávaním či zábavou sa možno vydať do miliónového Birminghamu vďaka leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do pulzujúceho britského veľkomesta Birmigham kúpite za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas februára 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 2. februára s návratom z anglického mesta Birmingham (BHX) dňa 9. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Birmingham za 20 EUR (02.02.-09.02.2016)

Birmingham

Rušný miliónový Birmingham, druhé najväčšie sídlo Veľkej Británie, Vás čaká vo West Midlands približne 200 km severozápadne od Londýna. Určite si neodpustite návštevu napínavého duelu najstaršej futbalovej súťaže na svete, impresívnej Premier League, počas zápasu jedného z dvoch miestnych klubov Aston Villa F.C. (Villa Park) alebo Birmingham City F.C. (St. Andrews).

Vynikajúca hudobná scéna

V žiadnom prípade si nenechajte ujsť ani “živý” koncert v jednom z mnohých miestnych podnikov. Birmingham sa môže pochváliť výnimočnou vplyvnou hudobnou scénou, na ktorej vyrástlo veľké množstvo dôležitých hudobných mien. Spomeňme aspoň zopár interpretov či skupín ako Black Sabbath, Moody Blues, Stevie Winwood, Judas Priest, Electric Light Orchestra či Duran Duran.

Excelentný Startford-upon-Avon

Zhruba 35 km juhovýchodne od Birminghamu natrafíte pri rieke Avon na malebné mestečko Stratford-upon-Avon, odkiaľ pochádza preslávený britský dramatik William Shakespeare. Hneď na prvý pohľad Vás poteší vskutku príťažlivá hodinová veža Clock Tower a nielen architektonicky atraktívne divadlo Swan Theatre (pod palcom Royal Shakespaeare Company). Samozrejme Vás tu očakáva niekoľko ďalších stavieb spojených s týmto legendárnym britským autorom – Shakespeareov rodný dom, usadlosť jeho manželky Anne Hathaway’s Cottage i domček jeho dcéry Hall’s Croft.

Kam ďalej z Birminghamu?

Návštevu pulzujúceho Birminghamu prípadne skúste spojiť s Londýnom, nachádzajúcim sa v relatívne dostupnej vzdialenosti. Tam za rozumný peniaz docestujete i zásluhou silnej konkurencie medzi dopravcami ako Megabus, National Express a Virgin Trains. Z birminghamského leteckého prístavu možno takisto často naďabiť na výhodné charterové letenky do celého sveta (i keď v trochu menšej miere ako z londýnskeho Gatwicku či z manchesterského letiska).

0