VLetenky

Britské Panenské ostrovy s Condor Airlines od 554 EUR

British Virgin Islands
Britké panenské ostrovy – tropický ostrov Jost van Dyke (foto: Fairphotos/Flickr/CC BY 2.0)

Ak túžite objaviť krásy pohodových karibských ostrovov, mohla by sa Vám hodiť ponuka leteckej spoločnosti Condor na tropické British Virgin Islands (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Britské Panenské ostrovy (Beef Island) sú v predaji za 554 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas apríla 2020 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky na Britské Panenské ostrovy nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 18. apríla (sobota) s návratom z Beef Island (EIS) dňa 25. apríla 2020 (sobota).

Rezervácia letenky:
Praha – Beef Island za 554 EUR (18.04.-25.04.2020 / sobota – sobota)

PRG-EIS
Praha, ČR – Beef Island, Britské Panenské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Britské Panenské ostrovy

Čarokrásne British Virgin Islands (BVI) Vás čakajú v prekrásnom Karibskom mori smerom na východ od amerického Portorika vo famóznej reťazi súostrovia Panenské ostrovy. V širšom geografickom zmysle možno do Virgin Islands zaradiť okrem samotných BVI i “španielske panenské ostrovy” Vieques a Culebra, ktoré sú politickou súčasťou Portorika a (Americké) Panenské ostrovy.

Zámorské teritórium Spojeného kráľovstva

Samotné British Virgin Islands tvoria hlavné ostrovy Tortola, Virgin Gorda, Anegada, Jost van Dyke a niekoľko menších ostrovčekov. Hlavné mesto Britských Panenských ostrovov, príťažlivé Road Town, nájdete na južnom pobreží centrálnej partie ostrova Tortola (v prístavnej zátoke Road Harbour). Miestne medzinárodné letisko Vás očakáva na susednom ostrovčeku Beef Island.

Fascinujúce karibské plážové scenérie

Určite nevynechajte nesmierne pôvabný ostrov Virgin Gorda. V jeho juhozápadnej časti natrafíte na úžasnú oblasť The Baths s gigantickými žulovými balvanmi (niektoré z nich dosahujú veľkosť až 12 m), pôsobivým komplexom jaskýň a rôznych čarovných jazierok. Neobíďte ani neďalekú príjemnú plážovú lokalitu s názvom Devil’s Bay. Na svoje si však prídu aj milovníci odhaľovania dobre skrytých krás neuveriteľného podmorského sveta farebných koralov Karibiku.

Nemenej lákavé okolité súostrovia

Skúste uvidieť aj susedné American Virgin Islands alebo impozantné portorické ostrovy Vieques a Culebra, ktoré sú bez priameho leteckého spojenia s americkou (i európskou) pevninou. Na prehliadku US Virgin Islands aj susedného Portorika postačí elektronická registrácia ESTA, ktorú neskôr máte možnosť využiť i k návšteve samotných USA (a ich závislých území).

0