VLetenky

Britské Panenské ostrovy s Condor Airlines od 550 EUR

British Virgin Islands
Loblolly Beach, Anegada, Britské Panenské ostrovy (foto: Kathleen Tyler Conklin/Flickr/CC BY 2.0)

Ak túžite po objavovaní krás pohodových karibských ostrovov, mohla by sa Vám hodiť ponuka leteckej spoločnosti Condor na tropické British Virgin Islands (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Britské Panenské ostrovy (Beef Island) sú v predaji za 550 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu septembra 2020 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Britské Panenské ostrovy môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 12. septembra s návratom z Beef Island (EIS) dňa 19. septembra 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Beef Island za 550 EUR (12.09.-19.09.2020)

PRG-EIS
Praha, ČR – Beef Island, Britské Panenské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Britské Panenské ostrovy

Čarokrásne British Virgin Islands (BVI) Vás čakajú v prekrásnom Karibskom mori smerom na východ od amerického Portorika v znamenitej reťazi súostrovia Panenské ostrovy. V širšom geografickom zmysle možno do Virgin Islands priradiť okrem samotných BVI tzv. “Španielske panenské ostrovy” Vieques a Culebra (ktoré sú politickou súčasťou Portorika), ako aj (Americké) Panenské ostrovy.

Zámorské teritórium Spojeného kráľovstva

Samotné British Virgin Islands tvoria hlavné ostrovy Tortola, Virgin Gorda, Anegada, Jost van Dyke a niekoľko menších ostrovčekov. Hlavné mesto Britských Panenských ostrovov, pôvabné Road Town, nájdete na južnom pobreží centrálnej partie ostrova Tortola (v prístavnej zátoke Road Harbour). Miestne medzinárodné letisko Vás očakáva na susednom ostrovčeku Beef Island.

Fascinujúce karibské plážové scenérie

Určite nevynechajte nesmierne pôvabný ostrov Virgin Gorda. V jeho juhozápadnej časti naďabíte na úžasnú oblasť The Baths s gigantickými žulovými balvanmi (niektoré z nich dosahujú veľkosť až 12 m), pôsobivým komplexom jaskýň a rôznych čarovných jazierok. Neobíďte ani neďalekú príjemnú plážovú lokalitu s názvom Devil’s Bay. Na svoje si však prídu aj milovníci odhaľovania dobre skrytých krás neuveriteľného podmorského sveta farebných koralov Karibiku.

Nemenej lákavé okolité súostrovia

Skúste spoznať aj susedné American Virgin Islands alebo impozantné portorické ostrovy Vieques a Culebra, ktoré sú bez priameho leteckého spojenia s americkou (i európskou) pevninou. Na prehliadku US Virgin Islands aj susedného Portorika postačí elektronická registrácia ESTA, ktorú neskôr máte možnosť využiť i k návšteve samotných USA (a ich závislých území).

0