VLetenky

Britské Panenské ostrovy s Condor Airlines od 511 EUR

British Virgin Islands
Loblolly Beach, Anegada, Britské Panenské ostrovy (foto: Kathleen Tyler Conklin/Flickr/CC BY 2.0)

Ak túžite po objavovaní krás príjemných karibských ostrovov, mohla by Vám padnúť vhod (aktualizovaná) ponuka spoločnosti Condor na tropické British Virgin Islands (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Britské Panenské ostrovy (Beef Island) kúpite za 511 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas septembra 2020 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Britské Panenské ostrovy môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 5. septembra s návratom z Beef Island (EIS) dňa 12. septembra 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Beef Island za 511 EUR (05.09.-12.09.2020)

PRG-EIS
Praha, ČR – Beef Island, Britské Panenské ostrovy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Britské Panenské ostrovy

Čarokrásne British Virgin Islands (BVI) Vás očakávajú v Karibskom mori smerom na východ od amerického Portorika vo famóznej reťazi súostrovia Panenské ostrovy. V širšom geografickom zmysle sa dá do Virgin Islands priradiť okrem samotných BVI tzv. “Španielske panenské ostrovy” Vieques a Culebra (ktoré sú politickou súčasťou Portorika), ako aj (Americké) Panenské ostrovy.

Zámorské teritórium Spojeného kráľovstva

Samotné British Virgin Islands vytvárajú hlavné ostrovy Tortola, Virgin Gorda, Anegada, Jost van Dyke a niekoľko menších ostrovčekov. Hlavné mesto Britských Panenských ostrovov, príťažlivé Road Town, nájdete na južnom pobreží centrálnej časti ostrova Tortola (v prístavnej zátoke Road Harbour). Miestne medzinárodné letisko Vás čaká na susednom ostrovčeku Beef Island.

Fantastické karibské plážové scenérie

Istotne neobíďte nesmierne príťažlivý ostrov Virgin Gorda. V jeho juhozápadnej partii natrafíte na skvelú oblasť The Baths s gigantickými žulovými balvanmi (niektoré z nich dosahujú veľkosť až 12 m), impresívnym komplexom jaskýň a rozličných kúzelných jazierok. Nevynechajte ani neďalekú pohodovú plážovú lokalitu pod názvom Devil’s Bay. Na svoje si však prídu i milovníci odhaľovania dobre ukrytých krás neskutočného podmorského sveta farebných koralov Karibiku.

Nemenej pútavé okolité súostrovia

Skúste spoznať i susedné American Virgin Islands alebo majestátne portorické ostrovy Vieques a Culebra, ktoré sú bez priameho leteckého spojenia s americkou (aj európskou) pevninou. Na prehliadku US Virgin Islands i susedného Portorika postačí elektronická registrácia ESTA, ktorú neskôr máte možnosť využiť aj k návšteve samotných USA (a ich závislých území).

0