VLetenky

Bristol s Wizz Air od 30 EUR

Clifton Suspension Bridge
Bristolský Clifton Suspension Bridge nad Avon Gorge (foto: Derek Σωκράτης Finch/Flickr/CC BY 2.0)

Vzhliadnuť vynikajúci Bristol v juhozápadnom Anglicku i nemenej pútavý (neďaleký) Wales majú šancu nielen cestovatelia z východnejšej polovice Slovenska so spoločnosťou Wizz Air (s odletom z Košíc).

Spiatočné letenky do anglického Bristolu kúpite za 30 EUR s odletom zo spomínaného leteckého prístavu vo východoslovenskej metropole Košice.

Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia iba 20 EUR. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Košíc (KSC) dňa 14. novembra a návrat z Bristolu (BRS) dňa 17. novembra 2015 (t.j. “predĺžený víkend” sobota – utorok).

Rezervácia letenky:
Košice – Bristol za 30 EUR bez WDC / 20 EUR s WDC (14.11.-17.11.2015)

Bristol

Pulzujúci polmiliónový Bristol leží v juhozápadnej partii Anglicka, viac ako 200 km západne od Londýna. K symbolom mesta sa radí impozantný Clifton Suspension Bridge (s vyhliadkovým observatóriom) – visutý most vo výške 75 m nad tiesňavou vytvorenou riekou Avon (Avon Gorge). Okrem pôvabného Old City a Cliftonu rozhodne neobíďte ani malebnú štvrť Harbourside. Futbalový zápas miestnych klubov Bristol City alebo Bristol Rovers určite nesklame srdce športového priaznivca.

Bristolské letisko

Medzinárodný letecký prístav v Bristole (BRS) vzhľadom na svoju polohu môže byť výhodným východiskovým bodom na cesty do celého regiónu juhozápadného Anglicka, ale aj do neďalekého Walesu (najmä do jeho južnej partie). Vášnivých milovníkov letectva zrejme poteší skutočnosť, že z tohto vzdušného prístavu obsluhuje na okolité ostrovy niekoľko domácich spoločností zopár pútavých liniek (tak trochu netradičnými lietadlami). Spomeňme aspoň lety Aurigny Air Services na Guernsey (BN-2 a.i.) či Blue Islands (BAe-31/BAe-32, F-50 a.i.) na Jersey.

0