VLetenky

Bristol s Wizz Air od 20 EUR

Bristol
Panoráma bristolského Clifton Suspension Bridge nad Avon Gorge (foto: Nic Trott/Flickr/CC BY 2.0)

Uvidieť excelentný Bristol v juhozápadnom Anglicku i lákavý (neďaleký) Wales majú príležitosť nielen cestovatelia z východnejšej polovice Slovenska so spoločnosťou Wizz Air (s odletom z Košíc).

Spiatočné letenky do anglického Bristolu kúpite za 20 EUR s odletom zo spomínaného leteckého prístavu vo východoslovenskej metropole Košice.

Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia rovnakú sumu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas zimných mesiacov s výnimkou sviatočného vianočno-novoročného obdobia (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Košíc (KSC) dňa 16. januára a návrat z Bristolu (BRS) dňa 19. januára 2016 (t.j. “predĺžený víkend” sobota – utorok).

Rezervácia letenky:
Košice – Bristol za 20 EUR (16.01.-19.01.2016)

Bristol

Rušný polmiliónový Bristol leží v juhozápadnej časti Anglicka, vyše 200 km na západ od Londýna. K symbolom mesta sa zaraďuje majestátny Clifton Suspension Bridge (s vyhliadkovým observatóriom) – visutý most vo výške 75 m nad tiesňavou tvorenou riekou Avon (Avon Gorge). Okrem príťažlivého Old City a Cliftonu rozhodne nevynechajte ani malebnú štvrť Harbourside. Futbalový duel miestnych klubov Bristol City alebo Bristol Rovers istotne nesklame srdce športového fanúšika.

Bristolské letisko

Medzinárodný letecký prístav v Bristole (BRS) vzhľadom na svoju polohu môže byť vhodným východiskovým bodom na cesty do celého regiónu juhozápadného Anglicka, ale i do neďalekého Walesu (hlavne do jeho južnej časti). Vášnivých milovníkov letectva pravdepodobne poteší skutočnosť, že z tohto vzdušného prístavu prevádzkuje na okolité ostrovy niekoľko domácich spoločností pár lákavých liniek (tak trošku netypickými lietadlami). Spomeňme aspoň lety Aurigny Air Services na Guernsey (BN-2 a.i.) či Blue Islands (BAe-31/BAe-32, F-50 a.i.) na Jersey.

0