VLetenky

Bristol s Wizz Air od 16 EUR

Newquay
Ostrovček pri Towan Beach v Newquay v oblasti Cornwall (foto: Jim Linwood/Flickr/CC BY 2.0)

Spoznať pútavý Bristol v juhozápadnom Anglicku (i výborný neďaleký Wales či Cornwall) majú šancu nielen cestovatelia z východnejšej polovice Slovenska so spoločnosťou Wizz Air (s odletom z Košíc).

Spiatočné letenky do anglického Bristolu sú v predaji za 16 EUR s odletom zo spomínaného leteckého prístavu vo východoslovenskej metropole Košice.

Uvedená cena platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia rovnakú sumu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v prvom štvrťroku 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 16. januára a návrat z Bristolu (BRS) dňa 19. januára 2016 (t.j. “predĺžený víkend” sobota – utorok).

Rezervácia letenky:
Košice – Bristol za 16 EUR (16.01.-19.01.2016)

Bristol

Pulzujúci polmiliónový Bristol leží v juhozápadnej partii Anglicka, viac ako 200 km na západ od Londýna. K symbolom mesta sa radí impozantný Clifton Suspension Bridge (s vyhliadkovým observatóriom) – visutý most vo výške 75 m nad tiesňavou vytváranou riekou Avon (Avon Gorge). Okrem pôvabného Old City a Cliftonu rozhodne neobíďte ani malebnú štvrť Harbourside. Futbalový zápas miestnych klubov Bristol City alebo Bristol Rovers nesklame srdce športového priaznivca.

Bristolské letisko

Medzinárodný letecký prístav v Bristole (BRS) vzhľadom na svoju polohu môže byť výhodným východiskovým bodom na cesty do celého regiónu juhozápadného Anglicka, ale aj do neďalekého Walesu (najmä do jeho južnej partie). Vášnivých milovníkov letectva zrejme poteší skutočnosť, že z tohto vzdušného prístavu obsluhuje na okolité ostrovy niekoľko domácich spoločností zopár lákavých liniek (tak trochu netradičnými lietadlami). Spomeňme aspoň lety Aurigny Air Services na Guernsey (BN-2 a.i.) či Blue Islands (BAe-31/BAe-32, F-50 a.i.) na Jersey.

Obdivuhodný Cornwall

Geniálny región Cornwall, tvoriaci juhozápadný kút Anglicka, nepochybne osloví nielen milovníkov prírody a histórie. Nenechajte si ujsť jeho geografický “koniec” pod názvom Land’s End, malebný “prílivový ostrov” St Michael’s Mount pri meste Marazion, mysteriózny Tintagel Castle (s historickým odkazom kráľa Artuša) či príjemné Newquay na západnom pobreží.

Magický Wales

Skvelý Bristol sa taktiež zaraďuje k relatívne dobrým vhodným miestam, odkiaľ zrealizovať výlet do neďalekého Walesu. V tomto kúte Británie natrafíte na najvyššiu horu Walesu, impozantný Mount Snowdon (1085 m) a fascinujúci okolitý národný park Snowdonia National Park so spanilou prírodou, majestátnymi zámkami a pôvabnými horskými železničkami.

0