VLetenky

Bristol s Easy Jet od 55 EUR

Marazion
St Michael’s Mount (Marazion) v oblasti Cornwall (foto: Fuzzypiggy/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Vzhliadnuť lákavý Bristol v juhozápadnom Anglicku (aj vynikajúci neďaleký Wales či Cornwall) máte možnosť i s leteckou spoločnosťou Easy Jet (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do britského veľkomesta Bristol (na juhozápade Anglicka) sa predávajú za 55 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Uvedená cena platí pri cestovaní (len ) s príručnou batožinou (s rozmerom do 56x45x25 cm a neobmedzeným hmotnostným limitom). V celkovej sume bude zarátaný aj paušálny poplatok za platbu kartou (nedá sa mu vyhnúť, ale nezávisí od množstva segmentov ani od počtu cestujúcich).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 4. marca a návrat z Bristolu (BRS) dňa 7. marca 2016 (t.j. “predĺžený víkend” piatok – pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bristol za 55 EUR (04.03.-07.03.2016)

Bristol

Rušný polmiliónový Bristol leží v juhozápadnej časti Anglicka, vyše 200 km západne od Londýna. K symbolom mesta sa zaraďuje majestátny Clifton Suspension Bridge (s vyhliadkovým observatóriom) – visutý most vo výške 75 m nad tiesňavou tvorenou riekou Avon (Avon Gorge). Okrem príťažlivého Old City a Cliftonu rozhodne nevynechajte ani malebnú štvrť Harbourside. Futbalový duel miestnych klubov Bristol City alebo Bristol Rovers nesklame srdce športového fanúšika.

Bristolské letisko

Medzinárodný letecký prístav v Bristole (BRS) vzhľadom na svoju polohu môže byť vhodným východiskovým bodom na cesty do celého regiónu juhozápadného Anglicka, ale i do neďalekého Walesu (najmä do jeho južných oblastí). Vášnivých milovníkov letectva pravdepodobne poteší skutočnosť, že z tohto vzdušného prístavu prevádzkuje na okolité ostrovy niekoľko domácich spoločností pár pútavých liniek (tak trošku netypickými lietadlami). Spomeňme aspoň lety Aurigny Air Services na Guernsey (BN-2 a.i.) alebo Blue Islands (BAe-31/BAe-32, F-50 a.i.) na Jersey.

Grandiózny Cornwall

Fenomenálny región Cornwall, vytvárajúci juhozápadný kút Anglicka, nepochybne osloví nielen milovníkov prírody a histórie. Nenechajte si ujsť jeho geografický “koniec” pod názvom Land’s End, malebný “prílivový ostrov” St Michael’s Mount pri meste Marazion, tajuplný Tintagel Castle (s historickým odkazom kráľa Artuša) či pohodové Newquay na západnom pobreží.

Dramatický Wales

Úžasný Bristol sa takisto radí k pomerne výhodným miestam, odkiaľ uskutočniť výlet do neďalekého Walesu. V tomto kúte Británie naďabíte na najvyššiu horu Walesu, majestátny Mount Snowdon (1085 m) a fantastický okolitý národný park Snowdonia National Park so spanilou prírodou, impozantnými zámkami a príťažlivými horskými železničkami.

0