VLetenky

Bristol s Easy Jet od 42 EUR

Marazion
“Prílivový ostrov” St Michael’s Mount (Marazion) v oblasti Cornwall (foto: joakant/Pixabay/CC0)

Uvidieť pútavý Bristol v juhozápadnom Anglicku (i neďaleký Wales či Cornwall) aj počas “predĺženého víkendu” máte šancu s leteckou spoločnosťou Easy Jet (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do britského veľkomesta Bristol (na juhozápade Anglicka) sú v predaji za 42 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (pri rezervácii pre dvoch cestovateľov).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s rozmerom do 56 x 45 x 25 cm a neobmedzeným hmotnostným limitom).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu januára 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 19. januára a návrat z Bristolu (BRS) dňa 21. januára 2016 (t.j. “predĺžený víkend” piatok – pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Bristol za 42 EUR (19.01.-21.01.2018 / pri dvoch cestujúcich)

Bristol

Pulzujúci polmiliónový Bristol leží v juhozápadnej partii Anglicka, viac ako 200 km západne od Londýna. K symbolom mesta patrí impozantný Clifton Suspension Bridge (s vyhliadkovým observatóriom) – visutý most vo výške 75 m nad tiesňavou tvorenou riekou Avon (Avon Gorge). Okrem pôvabného Old City a Cliftonu rozhodne neobíďte ani malebnú štvrť Harbourside. Futbalový zápas miestnych klubov Bristol City alebo Bristol Rovers nesklame srdce športového priaznivca.

Bristolské letisko

Letecký prístav v Bristole (BRS) vzhľadom na svoju polohu môže byť výhodným východiskovým bodom na cesty do celého regiónu juhozápadného Anglicka, ale aj do neďalekého Walesu (hlavne do jeho južných oblastí). Vášnivých leteckých entuziastov zrejme poteší skutočnosť, že z tohto vzdušného prístavu prevádzkuje na okolité ostrovy niekoľko domácich spoločností zopár lákavých liniek (tak trochu netradičnými lietadlami). Spomeňme aspoň lety Aurigny Air Services na Guernsey (BN-2 a.i.) či Blue Islands (BAe-31/BAe-32, F-50 a.i.) na Jersey.

Fenomenálny Cornwall

Geniálny región Cornwall, tvoriaci juhozápadný kút Anglicka, nepochybne osloví nielen milovníkov prírody a histórie. Nenechajte si ujsť jeho geografický “koniec” s názvom Land’s End, malebný “prílivový ostrov” St Michael’s Mount pri meste Marazion, mysteriózny Tintagel Castle (s historickým odkazom kráľa Artuša) či príjemné Newquay na západnom pobreží.

Magický Wales

Skvelý Bristol sa taktiež zaraďuje k relatívne vhodným miestam, odkiaľ zrealizovať výlet do neďalekého Walesu. V tomto kúte Británie natrafíte na najvyššiu horu Walesu, impozantný Mount Snowdon (1085 m) a fascinujúci okolitý národný park Snowdonia National Park so spanilou prírodou, majestátnymi zámkami a pôvabnými horskými železničkami.

0