VLetenky

Brazílsky Sao Luís s LATAM od 484 EUR

Parque Nacional dos Lençóis Maranhenses
Parque Nacional dos Lençóis Maranhenses (foto: Antonio Azevedo Filho/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Tropický štát Maranhão v Brazílii máte možnosť spoznať s ponukou spoločnosti LATAM (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho prímorského veľkomesta Sao Luís sa dajú kúpiť za 484 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 21. decembra 2018 do 30. júna 2019, ukončenie ciest do 30.06.2019 a predaj do 23. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca januára do polovice mája 2019.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Maranhão nech bude napr. byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. januára s návratom z brazílskeho Sao Luís (SLZ) dňa 12. februára 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sao Luís (Maranhão) za 484 EUR (29.01.-12.02.2019)

VIE-SLZ
Viedeň, Rakúsko – Sao Luís, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Sao Luís (Maranhão)

Pulzujúci 1,1-miliónový Sao Luís (s približne 1,6 miliónov obyvateľov v priľahlej metropolitnej oblasti) – rušné hlavné mesto brazílskeho štátu Maranhão, Vás očakáva v ekvatoriálnom pásme (pár stupňov južne od rovníka). Nájdete ho v atlantickej zátoke Baía de São Marcos na rovnomennom tropickom ostrove Ilha de São Luís (alebo „Upaon-açu“ v domorodom jazyku „tupi“).

Zaujímavosti brazílskych trópov

K najbližším susedom Maranhão sa radia nemenej atraktívne brazílske štáty ako rozľahlá Pará (Belém) na západe (s možnosťou plavby po najväčšom svetovom veľtoku Amazon), lákavé Tocantins (Palmas) na juhu (takisto s existenciou amazonského dažďového pralesa) a malebné Piauí (Teresina) na východe (s pútavými národnými parkmi), ako aj (už spomenutý) majestátny Atlantik na severe.

Parque Nacional dos Lençóis Maranhenses

K najväčším cestovateľským špecialitám regiónu nepochybne patrí relatívne obľúbený (a často navštevovaný) národný park „Parque Nacional dos Lençóis Maranhenses“. Príjemne Vás prekvapí nielen svojimi mnohými sladkovodnými lagúnami v kombinácii s fotogenickými piesočnými dunami (pomerne svetlej farby). Ako výhodné východiskové body na návštevu parku môžu poslúžiť okolité mestečká ako Barrerinhas, Atins či Santo Amaro do Maranhão.

0