VLetenky

Brazílsky Sao Luís s Air France od 671 EUR

Parque Nacional dos Lençóis Maranhenses
Parque Nacional dos Lençóis Maranhenses (foto: AUGUSTO PESSOA/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Rovníkový štát Maranhão v Brazílii si máte príležitosť pozrieť s ponukou Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho prímorského veľkomesta Sao Luís sa dajú kúpiť za 671 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 19.05.-23.06. a 29.08.-31.10.2022, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 24. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu októbra 2022.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Maranhão nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. októbra s návratom z brazílskeho Sao Luís (SLZ) dňa 18. októbra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sao Luís (Maranhão) za 671 EUR (03.10.-18.10.2022)

VIE-SLZ
Viedeň, Rakúsko – Sao Luís, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Sao Luís (Maranhão)

Rušný 1,1-miliónový Sao Luís (so zhruba 1,6 miliónov obyvateľov v priľahlej metropolitnej oblasti) – pulzujúce hlavné mesto brazílskeho štátu Maranhão, Vás čaká v ekvatoriálnom pásme (zopár stupňov južne od rovníka). Nájdete ho v atlantickej zátoke Baía de São Marcos na rovnomennom tropickom ostrove Ilha de São Luís (alebo Upaon-açu v domorodom jazyku „tupi“).

Zaujímavosti brazílskych trópov

K najbližším susedom Maranhão sa zaraďujú nemenej pútavé brazílske štáty ako rozľahlá Pará (Belém) na západe (s možnosťou plavby po najväčšom svetovom veľtoku Amazon), lákavé Tocantins (Palmas) na juhu (rovnako s existenciou amazonského dažďového pralesa) a malebné Piauí (Teresina) na východe (s atraktívnymi národnými parkmi), ako aj impozantný Atlantik na severe.

Parque Nacional dos Lençóis Maranhenses

K najväčším cestovateľským pozoruhodnostiam regiónu nepochybne patrí pomerne populárny (a často navštevovaný) národný park „Parque Nacional dos Lençóis Maranhenses“. Príjemne Vás prekvapí nielen svojimi mnohými sladkovodnými lagúnami v kombinácii s fotogenickými piesočnými dunami (relatívne svetlej farby). Ako vhodné východiskové body na návštevu parku môžu poslúžiť okolité mestečká ako Barrerinhas, Atins či Santo Amaro do Maranhão.

0