VLetenky

Brazílsky Salvador da Bahia s TAP Portugal od 540 EUR

Morro de São Paulo
Atraktívne pláže Brazílie (Bahia) v okolí mesta Itacaré (foto: Marinelson Almeida/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen brazílsky tropický štát Bahia možno navštíviť v rámci ponuky spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Salvador da Bahia sú v predaji za 540 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 16.01.-30.03., 18.04.-14.07. a 01.09.-14.12.2023, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 15. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra do novembra 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. novembra s návratom z brazílskeho Salvador da Bahia (SSA) dňa 17. novembra 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Salvador da Bahia za 540 EUR (03.11.-17.11.2023)

VIE-SSA

Viedeň, Rakúsko – Salvador da Bahia, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Salvador da Bahia

Rušný trojmiliónový Salvador – pulzujúca metropola brazílskeho štátu Bahia, Vás čaká v ekvatoriálnom pásme a zaraďuje sa k dôležitým kultúrnym centrám v rámci Brazílie. Určite Vás poteší svojimi nádhernými piesočnatými plážami. K najväčším udalostiam patrí skvelý salvadorský karneval, podľa znalcov svojou kvalitou predčiaci aj oveľa známejší proťajšok v Rio de Janeiro.

Gigantická “street party” s názvom „Carnaval de Salvador“ sa zvyčajne koná v typickom karnevalovom období (február). V najúspešnejšom roku dosiahla celková návštevnosť počas siedmich karnevalových dní zhruba 4 milióny účastníkov a na príprave celej akcie sa podieľal “štáb” zložený zo 100 tisíc ľudí. Charakteristické pódiá “Carnaval de Salvador” vytvárajú najmä “Trio elétrico”, čo sú v podstate “alegorické vozy” v podobe truckov s akýmsi “stage” a zvukovým systémom na streche.

0