VLetenky

Brazílsky Salvador da Bahia s TAP Portugal od 481 EUR

Morro de São Paulo
Tropické súostrovie Ilha de Boipeba v blízkosti Salvador da Bahia (foto: Otávio Nogueira/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen brazílsky tropický štát Bahia si možno pozrieť v rámci ponuky spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Salvador da Bahia sú v predaji za 481 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 16.01.-30.03., 18.04.-14.07. a 01.09.-24.10.2023, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 29. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája do októbra 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 15. septembra s návratom z brazílskeho Salvador da Bahia (SSA) dňa 30. septembra 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Salvador da Bahia za 481 EUR (15.09.-30.09.2023)

VIE-SSA

Viedeň, Rakúsko – Salvador da Bahia, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Salvador da Bahia

Pulzujúci trojmiliónový Salvador – rušná metropola brazílskeho štátu Bahia, Vás očakáva v ekvatoriálnom pásme a radí sa k významným kultúrnym centrám v rámci Brazílie. Istotne Vás osloví svojimi prekrásnymi piesočnatými plážami. K najväčším udalostiam patrí úžasný salvadorský karneval, podľa znalcov svojou kvalitou predčiaci aj oveľa známejší proťajšok v Rio de Janeiro.

Gigantická “street party” pod názvom „Carnaval de Salvador“ sa obyčajne koná v tradičnom karnevalovom období (február). V najúspešnejšom roku dosiahla celková návštevnosť počas siedmich karnevalových dní približne 4 milióny účastníkov a na príprave celej akcie sa podieľal “štáb” zložený zo 100 tisíc ľudí. Charakteristické pódiá “Carnaval de Salvador” tvoria hlavne “Trio elétrico”, čo sú prakticky “alegorické vozy” v podobe truckov s akýmsi “stage” a zvukovým systémom na streche.

0