VLetenky

Brazílsky Pantanal s TAM Airlines od 271 EUR

Amazónia
Krehký ekosystém úžasného tropického regiónu Pantanal (foto: miquitos/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pokiaľ by ste radi vzhliadli (nielen) neskutočne fotogenický brazílsky región fenomenálneho nadnárodného juhoamerického Pantanalu, mohol by Vám padnúť vhod zaujímavý tarif spoločnosti TAM Airlines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do Campo Grande v štáte Mato Grosso do Sul (v južnej partii Pantanalu) sú v predaji za 271 EUR s odletom z Barcelony a návratom do Viedne. Za obojsmerné letenky do hlavného mesta Matto Grasso s názvom Cuiabá (v severnej časti Pantanalu) zaplatíte podobnú sumu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. októbra do 31. novembra 2015 (s ukončením ciest do 08.12.2015), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 8. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu novembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Pantanalu nech bude napr. odlet z Barcelony (BCN) dňa 11. novembra s návratom z brazílskeho Campo Grande (CGR) do Viedne (VIE) dňa 1. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Campo Grande – Viedeň za 271 EUR (11.11.-01.12.2015)
Barcelona – Campo Grande – Viedeň za 195 GBP (rezervácia v AJ)
Barcelona – Campo Grande – Viedeň za 291 EUR (rezervácia v SJ)

Letecký prískok do Španielska

Do centra katalánskej kultúry Barcelona možno celkom ekonomicky doputovať z maďarského hlavného mesta Budapešť, pri využití konkurenčného boja “no frills” spoločností Ryanair a Wizz Air. Ďalšou variantou zostáva linka Ryanair-u z Bratislavy na letisko Barcelona-Girona/Costa Brava.

Cestovateľom zo severu Slovenska by mohol padnúť vhod írsky Ryanair na trase z Krakova do Barcelony-Girona, alebo Wizz Air z Katovíc priamo na hlavné barcelonské letisko El Prat (BCN).

Pantanal

V impresívnej oblasti smerom na sever od obratníka Kozorožca, kde sa stretávajú hranice troch juhoamerických krajín ako Brazília, Paraguaj a Bolívia, naďabíte na krehký ekosystém skvelého tropického “mikroregiónu” Pantanal (s odhadovanou plochou 140-200 tisíc km²) – rozprestierajúci sa predovšetkým na území brazílskych štátov Mato Grosso (Cuiabá) a Mato Grosso do Sul (Campo Grande).

Z rušného 800-tisícového Campo Grande, pulzujúceho administratívneho centra provincie Mato Grosso do Sul, skúste vyraziť do príjemného “mestečka” Bonito (s autobusovou spoločnosťou Cruzeiro do Sul. Pôvabné Bonito, vďaka svojím priezračným tyrkysovým vodám prezývané “Karibik Stredozápadu”, slúži ako jedna z brán do neskutočne rozľahlého Pantanalu.

0