VLetenky

Brazílsky Pantanal s British Airways od 540 EUR

Bonito
“Abismo Anhumas” v blízkosti mestečka Bonito (foto: Caio Vilela/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pokiaľ by ste radi vzhliadli (nielen) fotogenický brazílsky región fenomenálneho nadnárodného juhoamerického Pantanalu, mohol by Vám padnúť vhod zaujímavý tarif spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld v spolupráci s juhoamerickými partnermi (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do Campo Grande v štáte Mato Grosso do Sul (v južnej partii Pantanalu) sú v predaji za 540 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase 04.01.-15.03., 04.04.-22.06. a 20.08.-30.11.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Pantanalu nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 4. mája s návratom z brazílskeho Campo Grande (CGR) do Viedne (VIE) dňa 18. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Campo Grande – Viedeň za 540 EUR (04.05.-18.05.2016)
Praha – Campo Grande – Viedeň za 561 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Campo Grande – Viedeň za 572 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Campo Grande – Viedeň za 15180 CZK (rezervácia v ČJ)

Pantanal

V impresívnej oblasti smerom na sever od obratníka Kozorožca, kde sa stretávajú hranice troch juhoamerických krajín ako Brazília, Paraguaj a Bolívia, naďabíte na krehký ekosystém skvelého tropického “mikroregiónu” Pantanal (s odhadovanou plochou 140-200 tisíc km²) – rozprestierajúci sa hlavne na území brazílskych štátov Mato Grosso (Cuiabá) a Mato Grosso do Sul (Campo Grande).

Z rušného 800-tisícového Campo Grande, pulzujúceho administratívneho centra provincie Mato Grosso do Sul, skúste zavítať do príjemného “mestečka” Bonito (s autobusovou spoločnosťou Cruzeiro do Sul). Pôvabné Bonito, zásluhou svojich priezračných tyrkysových vôd prezývané “Karibik Stredozápadu”, slúži ako jedna z brán do nesmierne rozľahlého Pantanalu.

0