VLetenky

Brazílsky Natal s TAP Portugal od 534 EUR

Rio Grande do Norte
Maracajaú v brazílskom Rio Grande do Norte (foto: Rosanetur/www.rosanetur.com /Flickr/CC BY 2.0)

Brazílsky štát Rio Grande do Norte máte príležitosť uvidieť pri využití ponuky leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Natal (v ekvatoriálnej oblasti) sa dajú kúpiť za 534 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 16.01.-30.03., 18.04.-14.07. a 01.09.-24.10.2023, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 29. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája do októbra 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. mája s návratom z brazílskeho Natal (NAT) dňa 20. mája 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Natal za 534 EUR (05.05.-20.05.2023)

VIE_NAT

Viedeň, Rakúsko – Natal, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Natal (Rio Grande do Norte)

Neskutočne pôsobivý miliónový Natal, rušné administratívne a politické centrum výborného štátu Rio Grande do Norte (na severovýchode tejto skvelej juhoamerickej krajiny), patrí k najbezpečnejším brazílskym veľkomestám. So svojou prezývkou „The City of the Sun“ (alebo aj „The City of the Dunes“) sa môže popýšiť príjemným tropickým podnebím s vyše 3000 hodinami slnečného svitu ročne.

Najbližšia juhoamerická lokalita k Európe, Amerigo Vespucci a vznik na Vianoce v roku 1599

Samotné mesto bolo založené 25. decembra 1599, odkiaľ pochádza i jeho názov, ktorý v portugalčine znamená Vianoce. Natal bude taktiež najbližším juhoamerickým sídlom k Európe (aj Afrike), mimochodom portugalskí moreplavci pod vedením talianskeho objaviteľa menom Amerigo Vespucci sa vylodili na neďalekom myse Cabo de São Roque už na začiatku 16. storočia.

Dramatické plážové scenérie s magickými piesočnatými dunami

Sklamaní neostanú vášniví milovníci nádherných tropických pláží s impresívnymi piesočnatými dunami. Nenechajte si ujsť fantastickú Ponta Negra (v južnej partii širšej mestskej aglomerácie) s priľahlou dunou Morro do Careca (120 m), ktorá sa radí k poznávacím znameniam Natalu. V minulosti obľúbené aktivity typu „sandboarding“ však boli v dôsledku erózie a ochrany prírody obmedzené.

Fantastický Carnatal

Fascinujúci Carnatal bude jeden z mála úžasných brazílskych festivalov tanca, hudby a zábavy, ktorý sa odohráva mimo obdobia hlavnej karnevalovej sezóny (zvyčajne pripadajúcej na február). Charakteristické pódiá Carnatalu tvoria najmä “Trio elétrico” – v podstate “alegorické vozy” v podobe „truckov“ s akýmsi “stage” a zvukovým systémom na svojej streche, pomaličky sa pohybujúce ulicami s gigantickým tancujúcim a spievajúcim davom všade navôkol.

0