VLetenky

Brazílsky Natal s TAP Portugal od 437 EUR

Rio Grande do Norte
“Barra de Punaú” v brazílskom Rio Grande do Norte (foto: Rafael Vianna Croffi/Flickr/CC BY 2.0)

Uvidieť atraktívny štát Rio Grande do Norte v juhoamerickej Brazílii máte možnosť (aj počas miestneho karnevalu) vďaka leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Natal v ekvatoriálnej oblasti sa dajú kúpiť za 437 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku februára do začiatku marca a v priebehu decembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. marca s návratom z brazílskeho Natal (NAT) dňa 12. marca 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. decembra s návratom z brazílskeho Natal (NAT) dňa 17. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Natal za 439 EUR (02.03.-12.03.2018)
Viedeň – Natal za 437 EUR (02.12.-17.12.2018 / Carnatal)

VIE_NAT

Natal (Rio Grande do Norte)

Neskutočne pôsobivý miliónový Natal, rušné administratívne a politické centrum vynikajúceho štátu Rio Grande do Norte (na severovýchode tejto skvelej juhoamerickej krajiny), patrí k najbezpečnejším brazílskym veľkomestám. So svojou prezývkou “The City of the Sun” (alebo i “The City of the Dunes”) sa môže popýšiť príjemným tropickým podnebím s vyše 3000 hodinami slnečného svitu ročne.

Najbližšia juhoamerická lokalita k Európe, Amerigo Vespucci a vznik na Vianoce v roku 1599

Samotné mesto bolo založené 25. decembra 1599, odkiaľ pochádza i jeho názov , ktorý v portugalčine znamená Vianoce. Natal bude taktiež najbližším juhoamerickým sídlom k Európe (aj Afrike), mimochodom portugalskí moreplavci pod vedením talianskeho objaviteľa menom Amerigo Vespucci sa vylodili na neďalekom myse Cabo de São Roque už na začiatku 16. storočia.

Dramatické plážové scenérie s magickými piesočnatými dunami

Sklamaní neostanú vášniví milovníci nádherných tropických pláží s impresívnymi piesočnatými dunami. Nenechajte si ujsť fantastickú Ponta Negra (južnej partii širšej mestskej aglomerácie) s priľahlou dunou Morro do Careca (120 m), ktorá sa radí k poznávacím znameniam Natalu. V minulosti obľúbené aktivity typu “sandboarding” však boli v dôsledku erózie a ochrany prírody obmedzené.

Fantastický Carnatal

Fascinujúci Carnatal bude jeden z mála úžasných brazílskych festivalov tanca, hudby a zábavy, ktorý sa odohráva mimo obdobia hlavnej karnevalovej sezóny (zvyčajne pripadajúcej na február). V tomto roku sa tento excelentný karneval s mimoriadnou atmosférou uskutoční od 6. do 9. decembra 2018. Charakteristické pódiá Carnatalu tvoria najmä “Trio elétrico” – v podstate “alegorické vozy” v podobe “truckov” s akýmsi “stage” a zvukovým systémom na svojej streche, pomaličky sa pohybujúce ulicami s gigantickým tancujúcim a spievajúcim davom všade navôkol.

0