VLetenky

Brazílsky Natal s TAP Portugal od 424 EUR

Rio Grande do Norte
Praia de Pipa v brazílskom Rio Grande do Norte (foto: Rafael Vianna Croffi/Flickr/CC BY 2.0)

Vzhliadnuť atraktívny štát Rio Grande do Norte v juhoamerickej Brazílii máte možnosť zásluhou leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Natal v ekvatoriálnej oblasti sa predávajú za 424 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku marca do polovice mája 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. marca s návratom z brazílskeho Natal (NAT) dňa 16. marca 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Natal za 424 EUR (01.03.-16.03.2018)

Natal (Rio Grande do Norte)

Nesmierne impresívny miliónový Natal, pulzujúce administratívne a politické centrum výborného štátu Rio Grande do Norte (na severovýchode tejto úžasnej juhoamerickej krajiny), patrí k najbezpečnejším brazílskym veľkomestám. So svojou prezývkou “The City of the Sun” (alebo i “The City of the Dunes”) sa môže pochváliť pohodovým tropickým podnebím s viac ako 3000 hodinami slnečného svitu ročne.

Najbližšia juhoamerická lokalita k Európe, Amerigo Vespucci a vznik na Vianoce v roku 1599

Samotné mesto bolo založené 25. decembra 1599, odkiaľ pochádza aj jeho pomenovanie, ktoré v portugalčine znamená Vianoce. Natal bude takisto najbližším juhoamerickým sídlom k Európe (aj Afrike), mimochodom portugalskí moreplavci pod vedením talianskeho objaviteľa menom Amerigo Vespucci sa vylodili na neďalekom myse Cabo de São Roque už na začiatku 16. storočia.

Magické plážové scenérie s dramatickými piesočnatými dunami

Sklamaní nezostanú vášniví milovníci prekrásnych tropických pláží s pôsobivými piesočnatými dunami. Nenechajte si ujsť fascinujúcu Ponta Negra (južnej časti širšej mestskej aglomerácie) s priľahlou dunou Morro do Careca (120 m), ktorá sa zaraďuje k poznávacím znameniam Natalu. V minulosti populárne aktivity typu “sandboarding” však boli v dôsledku erózie a ochrany prírody obmedzené.

Fascinujúci Carnatal

Fantastický Carnatal bude jeden z mála skvelých brazílskych festivalov tanca, hudby a zábavy, ktorý sa odohráva mimo doby hlavnej karnevalovej sezóny (zvyčajne pripadajúcej na február). V tomto roku sa tento excelentný karneval s výnimočnou atmosférou uskutoční od 7. do 10. decembra 2017. Charakteristické pódiá Carnatalu vytvárajú hlavne “Trio elétrico” – prakticky “alegorické vozy” v podobe “truckov” s akýmsi “stage” a zvukovým systémom na svojej streche, pomaličky sa pohybujúce ulicami s gigantickým tancujúcim a spievajúcim davom všade navôkol.

0