VLetenky

Brazílsky Natal s TAP Portugal od 380 EUR

Rio Grande do Norte
Plážové scenérie Genipabu (blízko Natal) v Rio Grande do Norte (foto: Otávio Nogueira/Flickr/CC BY 2.0)

Spoznať neopakovateľnú atmosféru brazílskeho karnevalu možno i mimo hlavnej sezóny týchto grandióznych festivalov aj vďaka tarifu TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Natal v rovníkovej oblasti sa dajú kúpiť za 380 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 13.06.-24.07. a 10.08.-15.12.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (pri cestách) v čase od začiatku októbra do polovice decembra 2016.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 4. októbra s návratom z Natal (NAT) do Viedne (VIE) dňa 19. októbra 2016 (za 380 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (na karneval) môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 21. novembra s návratom z Natal (NAT) do Viedne (VIE) dňa 8. decembra 2016 (za 384 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Natal – Viedeň za 380 EUR (04.10.-19.10.2016)
Praha – Natal – Viedeň za 384 EUR (21.11.-08.12.2016 / karnevalový termín)

Natal (Rio Grande do Norte)

Neskutočne pôsobivý miliónový Natal, rušné administratívne a politické centrum vynikajúceho štátu Rio Grande do Norte (na severovýchode tejto skvelej juhoamerickej krajiny), patrí k najbezpečnejším brazílskym veľkomestám. So svojou prezývkou “The City of the Sun” (alebo i “The City of the Dunes”) sa môže popýšiť príjemným tropickým podnebím s vyše 3000 hodinami slnečného svitu ročne.

Najbližšia juhoamerická lokalita k Európe, Amerigo Vespucci a vznik na Vianoce v roku 1599

Samotné mesto bolo založené 25. decembra 1599, odkiaľ pochádza i jeho názov, ktorý v portugalčine znamená Vianoce. Natal bude taktiež najbližším juhoamerickým sídlom k Európe (i Afrike), mimochodom portugalskí moreplavci pod vedením presláveného talianskeho objaviteľa menom Amerigo Vespucci sa vylodili na neďalekom myse Cabo de São Roque už na začiatku 16. storočia.

Dramatické plážové scenérie s magickými piesočnatými dunami

Sklamaní istotne neostanú vášniví milovníci nádherných tropických pláží s impresívnymi piesočnatými dunami. Nenechajte si ujsť fantastickú Ponta Negra (južnej partii širšej mestskej aglomerácie) s priľahlou dunou Morro do Careca (120 m), ktorá sa radí k poznávacím znameniam Natalu. V minulosti obľúbené aktivity typu “sandboarding” však boli v dôsledku erózie a ochrany prírody obmedzené.

Fantastický Carnatal

Fascinujúci Carnatal bude jeden z mála úžasných brazílskych festivalov tanca, hudby a zábavy, ktorý sa odohráva mimo doby hlavnej karnevalovej sezóny (obyčajne pripadajúcej na február). V tomto roku sa tento excelentný karneval s mimoriadnou atmosférou uskutoční od 1. do 4. decembra 2014. Charakteristické pódiá Carnatalu tvoria najmä “Trio elétrico” – prakticky “alegorické vozy” vo forme truckov s akýmsi “stage” a zvukovým systémom na svojej streche, pomaličky sa pohybujúce ulicami s gigantickým tancujúcim a spievajúcim davom všade navôkol.

0