VLetenky

Brazílsky Natal s TAP Portugal od 354 EUR

Rio Grande do Norte
Lagoa de Arituba (pri Tabatinga) v Rio Grande do Norte (foto: Rafael Vianna Croffi/Flickr/CC BY 2.0)

Nasať nezabudnuteľnú atmosféru štátu Rio Grande do Norte v juhoamerickej Brazílii máte príležitosť zásluhou leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Natal v rovníkovej oblasti sú v predaji za 354 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 06.01.-30.06. a 16.08.-08.12. a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2017 a od polovice januára do konca februára 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 8. novembra s návratom z Natal (NAT) dňa 21. novembra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Natal za 354 EUR (08.11.-21.11.2017)

Natal (Rio Grande do Norte)

Nesmierne impresívny miliónový Natal, pulzujúce administratívne a politické centrum výborného štátu Rio Grande do Norte (na severovýchode tejto úžasnej juhoamerickej krajiny), patrí k najbezpečnejším brazílskym veľkomestám. So svojou prezývkou “The City of the Sun” (alebo aj “The City of the Dunes”) sa môže pochváliť pohodovým tropickým podnebím s viac ako 3000 hodinami slnečného svitu ročne.

Najbližšia juhoamerická lokalita k Európe, Amerigo Vespucci a vznik na Vianoce v roku 1599

Samotné mesto bolo založené 25. decembra 1599, odkiaľ pochádza aj jeho pomenovanie, ktoré v portugalčine znamená Vianoce. Natal bude takisto najbližším juhoamerickým sídlom k Európe (aj Afrike), mimochodom portugalskí moreplavci pod vedením talianskeho objaviteľa menom Amerigo Vespucci sa vylodili na neďalekom myse Cabo de São Roque už na začiatku 16. storočia.

Magické plážové scenérie s dramatickými piesočnatými dunami

Sklamaní nezostanú vášniví milovníci prekrásnych tropických pláží s pôsobivými piesočnatými dunami. Nenechajte si ujsť fascinujúcu Ponta Negra (južnej časti širšej mestskej aglomerácie) s priľahlou dunou Morro do Careca (120 m), ktorá sa zaraďuje k poznávacím znameniam Natalu. V minulosti populárne aktivity typu “sandboarding” však boli v dôsledku erózie a ochrany prírody obmedzené.

Fascinujúci Carnatal

Fantastický Carnatal bude jeden z mála skvelých brazílskych festivalov tanca, hudby a zábavy, ktorý sa odohráva mimo doby hlavnej karnevalovej sezóny (zvyčajne pripadajúcej na február). V tomto roku sa tento excelentný karneval s výnimočnou atmosférou uskutoční od 7. do 10. decembra 2017. Charakteristické pódiá Carnatalu vytvárajú hlavne “Trio elétrico” – v podstate “alegorické vozy” vo forme truckov s akýmsi “stage” a zvukovým systémom na svojej streche, pomaličky sa pohybujúce ulicami s gigantickým tancujúcim a spievajúcim davom všade navôkol.

0