VLetenky

Brazílsky Natal s KLM od 563 EUR

Rio Grande do Norte
Genipabu v brazílskom Rio Grande do Norte (foto: Mandico13/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Atraktívny štát Rio Grande do Norte v juhoamerickej Brazílii možno uvidieť zásluhou Air France-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Natal (v ekvatoriálnej oblasti) sú v predaji za 563 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 04.05.-23.06. a 29.08.-31.10.2022, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 24. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. septembra s návratom z brazílskeho Natal (NAT) dňa 22. septembra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Natal za 563 EUR (08.09.-22.09.2022)

VIE_NAT

Viedeň, Rakúsko – Natal, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Natal (Rio Grande do Norte)

Neskutočne pôsobivý miliónový Natal, rušné administratívne a politické centrum výborného štátu Rio Grande do Norte (na severovýchode tejto skvelej juhoamerickej krajiny), patrí k najbezpečnejším brazílskym veľkomestám. So svojou prezývkou „The City of the Sun“ (alebo i „The City of the Dunes“) sa môže popýšiť príjemným tropickým podnebím s vyše 3000 hodinami slnečného svitu ročne.

Najbližšia juhoamerická lokalita k Európe, Amerigo Vespucci a vznik na Vianoce v roku 1599

Samotné mesto bolo založené 25. decembra 1599, odkiaľ pochádza i jeho názov, ktorý v portugalčine znamená Vianoce. Natal bude taktiež najbližším juhoamerickým sídlom k Európe (aj Afrike), mimochodom portugalskí moreplavci pod vedením talianskeho objaviteľa menom Amerigo Vespucci sa vylodili na neďalekom myse Cabo de São Roque už na začiatku 16. storočia.

Dramatické plážové scenérie s magickými piesočnatými dunami

Sklamaní neostanú vášniví milovníci nádherných tropických pláží s impresívnymi piesočnatými dunami. Nenechajte si ujsť fantastickú Ponta Negra (v južnej partii širšej mestskej aglomerácie) s priľahlou dunou Morro do Careca (120 m), ktorá patrí k poznávacím znameniam Natalu. V minulosti obľúbené aktivity typu „sandboarding“ však boli v dôsledku erózie a ochrany prírody obmedzené.

Fantastický Carnatal

Fascinujúci Carnatal bude jeden z mála úžasných brazílskych festivalov tanca, hudby a zábavy, ktorý sa odohráva mimo obdobia hlavnej karnevalovej sezóny (zvyčajne pripadajúcej na február). Charakteristické pódiá Carnatalu tvoria najmä “Trio elétrico” – v podstate “alegorické vozy” v podobe „truckov“ s akýmsi “stage” a zvukovým systémom na svojej streche, pomaličky sa pohybujúce ulicami s gigantickým tancujúcim a spievajúcim davom všade navôkol.

0