VLetenky

Brazílsky Natal s KLM od 440 EUR

Rio Grande do Norte
São Miguel do Gostoso v brazílskom Rio Grande do Norte (foto: erikabelmonte/Pixabay/CC0)

Spoznať atraktívny štát Rio Grande do Norte v juhoamerickej Brazílii máte šancu vďaka ponuke leteckej spoločnosti KLM (z aliancie Sky Team) a miestnych partnerov (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Natal (v ekvatoriálnej oblasti) sa predávajú za 440 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.01.-30.06. a 21.08.-10.12.2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od marca do mája 2020.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 21. mája s návratom z brazílskeho Natal (NAT) dňa 4. júna 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Natal za 440 EUR (21.05.-04.06.2020)

PRG_NAT

Praha, Česká republika – Natal, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Natal (Rio Grande do Norte)

Nesmierne impresívny miliónový Natal, pulzujúceho administratívne a politické centrum štátu Rio Grande do Norte (na severovýchode tejto juhoamerickej krajiny), patrí k najbezpečnejším brazílskym veľkomestám. So svojou prezývkou „The City of the Sun“ (alebo aj „The City of the Dunes“) sa môže pochváliť príjemným tropickým podnebím s viac ako 3000 hodinami slnečného svitu ročne.

Najbližšia juhoamerická lokalita k Európe, Amerigo Vespucci a vznik na Vianoce v roku 1599

Samotné mesto bolo založené 25. decembra 1599, odkiaľ pochádza aj jeho názov , ktorý v portugalčine znamená Vianoce. Natal bude takisto najbližším juhoamerickým sídlom k Európe (aj Afrike), mimochodom portugalskí moreplavci pod vedením talianskeho objaviteľa menom Amerigo Vespucci sa vylodili na neďalekom myse Cabo de São Roque už na začiatku 16. storočia.

Magické plážové scenérie s dramatickými piesočnatými dunami

Sklamaní nezostanú vášniví milovníci prekrásnych tropických pláží s pôsobivými piesočnatými dunami. Nenechajte si ujsť fascinujúcu Ponta Negra (južnej časti širšej mestskej aglomerácie) s priľahlou dunou Morro do Careca (120 m), ktorá sa zaraďuje k poznávacím znameniam Natalu. V minulosti populárne aktivity typu „sandboarding“ však boli v dôsledku erózie a ochrany prírody obmedzené.

Fascinujúci Carnatal

Fantastický Carnatal bude jeden z mála skvelých brazílskych festivalov tanca, hudby a zábavy, ktorý sa odohráva mimo obdobia hlavnej karnevalovej sezóny (obyčajne pripadajúcej na február). V tomto roku sa tento excelentný karneval s výnimočnou atmosférou uskutočnil od 12. do 15. decembra 2019 (v podobnom čase budúci rok). Charakteristické pódiá Carnatalu vytvárajú hlavne “Trio elétrico” – prakticky “alegorické vozy” vo forme „truckov“ s akýmsi “stage” a zvukovým systémom na svojej streche, pomaličky sa pohybujúce ulicami s gigantickým tancujúcim a spievajúcim davom všade navôkol.

0