VLetenky

Brazílsky Belém s TAP Portugal od 484 EUR

Praia de Alter do Chão
Amazonská „Praia de Alter do Chão“ s „Ilha do Amor“ blízko Santarém (foto: Luiz Pantoja/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen tropický štát Pará v Brazílii (v povodí Amazonu) možno uvidieť s ponukou leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho prímorského veľkomesta Belém sa dajú kúpiť za 484 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 30.09.-14.12.2022, 16.01.-30.03. a 18.04.-30.06.2023, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 2. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od februára do júna 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. marca s návratom z brazílskeho Belém (BEL) dňa 21. marca 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belém za 484 EUR (07.03.-21.03.2023)

VIE-BEL
Viedeň, Rakúsko – Belém, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Belém (Pará)

Rušný 1,5-miliónový Belém (portuglaský výraz pre Betlehem) – pulzujúce hlavné mesto brazílskeho štátu Pará, Vás čaká v ekvatoriálnom pásme a radí sa k najľudnatejším sídlam severnej Brazílie. Nájdete ho v gigantickej delte Amazonu na veľrieke Pará (južná vetva amazonského výtokového povodia) – asi 100 km od ústia do Atlantického oceánu.

Loďou po celom brazílskom Amazone?

Samotná plavba po impozantnom Amazone z Belém cez Manaus do Tabatinga (posledného brazílskeho mesta pred hraničnou čiarou s Peru) a následne prípadne aj do peruánskeho Iquitos zaberie niekoľko dní. Od Atlantického oceánu (Belém) Vás v tomto prípade oddeľuje “iba” 3600 km dlhé lodné plavenie po majestátnom Amazone, jednej z najdlhších riek zemegule (cca 6400 km).

Pútavé plážové zátišia pri morskom pobreží aj na brehoch Amazonu

Ak sa rozhodnete pre spoznávanie amazonských panorám, približne na polceste medzi Belém a Manaus narazíte na lákavé pobrežné mesto Santarém. Svojimi pôvabnými plážovými scenériami poteší i pohodové neďaleké Alter do Chão. Príťažlivé pláže však nájdete aj v širšom okolí samotnej miestnej metropoly Belém v lokalite Ilha de Marajó či Ilha de Maiandeua (Ilha de Algodoal).

0