VLetenky

Brazílsky Belém s TAP Portugal od 448 EUR

Praia de Alter do Chão
Amazonská “Praia de Alter do Chão” s “Ilha do Amor” (foto: idobi/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Aliance máte možnosť navštíviť nielen brazílsky tropický štát Pará v povodí Amazonu (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho prímorského veľkomesta Belém sa predávajú za 448 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku februára do konca februára 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. februára s návratom z brazílskeho Belém (BEL) dňa 24. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belém za 448 EUR (06.02.-24.02.2018)

Belém (Pará)

Rušný 1,5-miliónový Belém (portuglaský výraz pre Betlehem) – pulzujúce hlavné mesto brazílskeho štátu Pará, Vás čaká v ekvatoriálnom pásme a radí sa k najľudnatejším sídlam severnej Brazílie. Nájdete ho v obrovitej delte Amazonu na veľrieke Pará (južná vetva amazonského výtokového povodia) – asi 100 km od ústia do Atlantického oceánu.

Loďou po celom brazílskom Amazone?

Samotná plavba po impozantnom Amazone z Belém(u) cez Manaus do Tabatinga (posledného brazílskeho mesta pred hraničnou čiarou s Peru) a následne prípadne aj do peruánskeho Iquitos zaberie niekoľko dní. Od Atlantického oceánu (Belém) Vás v tomto prípade oddeľuje “iba” 3600 km dlhé lodné plavenie po majestátnom Amazone, jednej z najdlhších riek zemegule (cca 6400 km).

Pútavé plážové zátišia pri morskom pobreží aj na brehoch Amazonu

Ak sa rozhodnete pre spoznávanie amazonských panorám, približne na polceste medzi Belém a Manaus naďabíte na lákavé pobrežné mesto Santarém. Svojimi pôvabnými plážovými scenériami poteší aj pohodové neďaleké Alter do Chão. Príťažlivé pláže však nájdete i v širšom okolí samotnej miestnej metropoly Belém v lokalite Ilha de Marajó či Ilha de Maiandeua (Ilha de Algodoal).

0