VLetenky

Brazílsky Belém s TAP Portugal od 444 EUR

Praia de Alter do Chão
Amazonská “Praia de Alter do Chão” s “Ilha do Amor” (foto: Los viajes del Cangrejo/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Aliance máte možnosť uvidieť (aj v priebehu letných prázdnin) nielen brazílsky tropický štát Pará v povodí Amazonu (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho prímorského veľkomesta Belém kúpite za 444 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku marca do konca novembra 2018 (vrátane obdobia letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. júla s návratom z brazílskeho Belém (BEL) dňa 15. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Belém za 444 EUR (05.07.-15.07.2018)

VIE-BEL

Belém (Pará)

Pulzujúci 1,5-miliónový Belém (portuglaský výraz pre Betlehem) – rušné hlavné mesto brazílskeho štátu Pará, Vás očakáva v ekvatoriálnom pásme a zaraďuje sa k najľudnatejším sídlam severnej Brazílie. Nájdete ho v gigantickej delte Amazonu na veľrieke Pará (južná vetva amazonského výtokového povodia) – asi 100 km od ústia do Atlantického oceánu.

Loďou po celom brazílskom Amazone?

Samotná plavba po majestátnom Amazone z Belém cez Manaus do Tabatinga (posledného brazílskeho mesta pred hraničnou čiarou s Peru) a následne prípadne i do peruánskeho Iquitos zaberie niekoľko dní. Od Atlantického oceánu (Belém) Vás v tomto prípade delí “len” 3600 km dlhé lodné plavenie po impozantnom Amazone, jednej z najdlhších riek planéty (cca 6400 km).

Lákavé plážové zátišia pri morskom pobreží i na brehoch Amazonu

Pokiaľ sa rozhodnete pre spoznávanie amazonských panorám, zhruba na polceste medzi Belém a Manaus natrafíte na pútavé pobrežné mesto Santarém. Svojimi príťažlivými plážovými scenériami poteší i príjemné neďaleké Alter do Chão. Pôvabné pláže však nájdete aj v širšom okolí samotnej miestnej metropoly Belém v lokalite Ilha de Marajó či Ilha de Maiandeua (Ilha de Algodoal).

0