VLetenky

Brazílsky Belém s TAP Portugal od 435 EUR

Praia de Alter do Chão
Amazonská “Praia de Alter do Chão” s “Ilha do Amor” blízko Santarém (foto: lubasi/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen brazílsky tropický štát Pará (v povodí Amazonu) máte šancu uvidieť pri využití ponuky leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do brazílskeho prímorského veľkomesta Belém sa dajú kúpiť za 435 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu októbra 2020.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 5. októbra s návratom z brazílskeho Belém (BEL) dňa 18. októbra 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Belém za 435 EUR (05.10.-18.10.2020)

PRG-BEL

Praha, Česko – Belém, Brazília (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Belém (Pará)

Rušný 1,5-miliónový Belém (portuglaský výraz pre Betlehem) – pulzujúce hlavné mesto brazílskeho štátu Pará, Vás čaká v rovníkovom pásme a radí sa k najľudnatejším sídlam severnej Brazílie. Nájdete ho v gigantickej delte Amazonu na veľrieke Pará (južná vetva amazonského výtokového povodia) – asi 100 km od ústia do Atlantického oceánu.

Loďou po celom brazílskom Amazone?

Samotná plavba po impozantnom Amazone z Belém cez Manaus do Tabatinga (posledného brazílskeho mesta pred hraničnou čiarou s Peru) a následne prípadne aj do peruánskeho Iquitos zaberie niekoľko dní. Od Atlantického oceánu (Belém) Vás v tomto prípade oddeľuje “iba” 3600 km dlhé lodné plavenie po majestátnom Amazone, jednej z najdlhších riek zemegule (cca 6400 km).

Pútavé plážové zátišia pri morskom pobreží aj na brehoch Amazonu

Ak sa rozhodnete pre spoznávanie amazonských scenérií, približne na polceste medzi Belém a Manaus naďabíte na lákavé pobrežné mesto Santarém. Svojimi pôvabnými plážovými scenériami poteší aj pohodové neďaleké Alter do Chão. Príťažlivé pláže však nájdete i v širšom okolí samotnej miestnej metropoly Belém v lokalite Ilha de Marajó či Ilha de Maiandeua (Ilha de Algodoal).

0

Add a Comment